random-post
  • Facebook
  • Instagram
  • Twitter
  • Telegram
Ara

Dünya Genelinde Kripto Para ile Alışveriş Yapabileceğiniz Sektörler

«

Dünya Genelinde Kripto Para ile Alışveriş Yapabileceğiniz Sektörler

Bitcoin ( BTC ) ‘yi  harcayabilecekleri çok fazla yer olduğu için çoğu kripto para birimi meraklısı paralarına tuttu. Günümüzde, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kabul eden pazarların ve perakendecilerin listesi, gerçek dünya satın alımları için daha fazla seçenek sunan kripto meraklılarına önemli ölçüde kolaylık sunuyor.

Sonuçta, Microsoft ve Wikipedia gibi tanınmış ,  kuruluşlarda artık Bitcoin’i ödeme olarak kabul ediyor, Bitcoin ile ilgili konuşmalar ve kripto para birimlerinin gücü daha da öne çıkıyor.

Şuanda , birkaç fast-food restoran ve kafe, Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başlamıştır. Bu büyük olasılıkla, kripto para birimi ödemelerinin günlük alımlarda giderek daha yaygın hale gelmesi nedeniyle kitlesel kabul için olanak sağlayacaktır. 

 Bitcoin’i veya başka herhangi bir kripto para birimini yasal ihale olarak kabul etmeyen bazı yetki alanları vardır. Buna rağmen, Facebook gibi büyük teknoloji şirketleri bile kripto para birimleri taklit eden ödeme sistemleri ile geliyor.

Almanya’da kripto ile Burger öde

Fast-food restoran zinciri Burger King’in Alman şubesi şimdi Bitcoin’i çevrimiçi siparişleri ve teslimatları için ödeme olarak kabul ettiğini iddia ediyor.

Starbucks’da kripto ile Kahve öde

Kripto ödemelerinin çekiş kazanabilmesi için, tüccarların hızlı ve kolay kripto para birimi harcaması sağlayan sistemler kullanmaları gerekir. Starbucks, bu konseptten yararlanan ABD merkezli bir ödeme kuruluşu olan Flexa ile kafe devinin yanı sıra düzinelerce başka şirketin de kripto-para birimi ödemelerini kabul etmesine yardımcı olan şirketlerden biri.

Şirket, kripto sahiplerinin Starbucks gibi satıcılarla alışveriş yapmalarını sağlayan Spedn adlı bir uygulama geliştirdi. Şirketin CEO’su , kripto para birimlerini ana akım akımlarda geçirilebilir hale getirerek, ticaretin tüm dünyada blockchain teknolojisinin tüm avantajlarından faydalanacağına inanıyor .

Raporlar , kafenin kripto ödemeleri uygulamaya başlar başlamaz sabit bir Bitcoin gelir akışı aldığını gösteriyor – müşterilerinin Bitcoin’de ne kadar istekli olduklarının açık bir işareti. Coupa Cafe, Palo Alto’da şu anda Bitcoin’i kabul eden birkaç fiziksel işletme arasında yer alıyor. Kafe sahipleri, Facebook yazılım mühendisi ile işbirliğinin Bitcoin benimsemesi konusunda daha fazla çekiş yaratacağına inanıyor. 

Kriptolu yiyecek satın alın

İngiltere merkezli sitesinde listelenen 50.000’den fazla restoranın yer aldığı OrderTakeaways, kripto ile kapınıza kadar gelen bir pizza almanın en iyi yollarından biri. Şirket, 2018’den beri online siparişlerde Bitcoin ödemelerini kabul ediyor . Diğer benzer hizmetler arasında Kore platformlu Shuttledelivery’nin yanı sıra Alman merkezli servis Lieferando ve diğer bazı ülkelerde yan kuruluşları bulunmaktadır.

Çevrimiçi siparişlerin yanı sıra, düzenli bir Subway restoranında kripto da harcanabilir. 2013’ün başlarında, birçok Metro şubesi Bitcoin’i ödeme olarak kabul etmeye başladı. Şimdi,  Bitcoin ile  belirli restoranlardan bir Subway sandviç satın alınabilir.

Tur hizmetlerinde Bitcoin ile ödeme yapın

Bitcoin ile yemek satın almanın yanı sıra,  uzayda bir yolculuk da satın alınabilir.  Richard Branson uzay turizm şirketi Virgin Galactic, Bitcoin kabul etmeye başladı. .Belki yakında, kripto kullanıcıları Bitcoin ile ay’ı gezebilecekler.

Bitcoin ile altın satın al

Reeds Jewellers adlı Amerikan mücevher şirketi hem fiziksel hem de çevrimiçi mağazaları için Bitcoin’i kabul ediyor . Dahası, eğer bir satın alma 25.000 $ değerindeyse, şirket emniyet için ücretsiz zırhlı teslimat sağlıyor. Bitcoin’i kabul eden diğer mücevher şirketleri arasında Blue Nile Jewelry, Stephen Silver Fine Jewelry ve Coaex Jewelry yer alıyor. 

Kriptonun özelliği büyük miktarlarda parayı ucuz ve zahmetsizce dolaştırabilmektir. Raporlar, daha fazla Silikon Vadisi yatırımcısının Bitcoin ile mücevher satın aldığını gösteriyor.

Zürih’te beş yıldızlı otel rezervasyonu yapmak için kripto kullanın

Eğer birgün Zürih İsviçre’ye seyahat ederseniz, BTC veya Ether ( ETH ), Zürih’teki beş yıldızlı bir otelde konaklama ücretini ödemek için kullanılabilir. Mayıs 2019’da, beş yıldızlı otel ve SPA Dodler Grand , Bitcoin ve Ether’ı ödeme olarak kabul etmeye başlayacağını açıkladı . 

Otel, kriptonun paraya ödenmesini ve dönüştürülmesini kolaylaştırmak için bir fintech firması olan Inacta ve Bity (İsviçre merkezli bir kripto değişimi) ile ortaklık kurmuştur. Otel, beş yıldızlı bir otelin dışında gelen diğer cazip olanakların yanı sıra İsviçrenin muhteşem manzarasına sahiptir.

Kripto ile elektronik eşya ve daha fazlasını alın

Tüm gadget sevenler için, kripto para birimi cinsinden elektronik alımlara izin veren birçok platform var. Örneğin Newegg, dijital para birimlerinde yapılan ödemeleri işlemek için BitPay kullanan bir elektronik perakende devidir . Kişi Bitcoin alımları için geri ödeme alamamasına rağmen, Newegg kaliteli ürünler için iyi bir üne sahiptir. 

Ayrıca, şirket şifreleme para birimini benimsemeyi destekleyen ilk tüccarlar arasında olma özelliğini de taşıyor.

Sürekli büyüyen bir liste

Daha fazla sayıda perakendecinin kripto para birimlerini kabul etme fikrine ısındığı açık görünüyor. Tam kabul etmeden önce hâlâ gidilecek çok yol var, ancak yine de birçok şirket erken kabul etmekten faydalandı. Kripto para birimlerinin değişken fiyat hareketlerine rağmen, tüm kanıtlar, dijital para birimlerini kullanan gelecekteki nakitsiz bir topluma işaret ediyor ve kripto da bu yolda öncü.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *