Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

DeFi Platformu Kava, Yönetim Token’ı Çıkaracak

0 367

DeFi Platformu Kava, Yönetim Token’ı Çıkaracak.

Merkezi olmayan finans (DeFi) platformu Kava, DeFi fırsatlarından yararlanmak için Cosmos blockchain’inde cross-chain para piyasasına ev sahipliği yapma niyetini açıkladı. Kava, web sitesinde yaptığı açıklamada kullanıcıların BTC, CRP, BNB, BUSD, KAVA ve USDX dahil olmak üzere dijital varlıkları ödünç almasını veya ödünç vermesini sağlayacak Harvest adlı bir uygulama oluşturmak istediğini söyledi. Müşterilere faiz ödenecek ve Harvest’in yönetim jetonu HARD olacak.

Harvest, zincirler arası transferleri kolaylaştırmak için Chainlink’ten Kava fiyat referans verilerini entegre edecek. Firma, platforma açık ve izinsiz olduğu için “herhangi bir yerden” erişilebileceğini söyledi. Harvest, ideal olarak; “finans piyasası paydaşlarını fintech uygulamaları, borsalar ve finansal kurumlarla sınırlı olmayan nişlere” entegre etmeye yardımcı olacaktır.

Kava, sonunda DeFi ürünleri için blockchain’i kullanan daha fazla uygulama yayınlayacağını söyledi. Harvest, Kava’nın ana ağ yükseltmesinden yararlanacak.

Kava CEO’su ve kurucu ortağı Brian Kerr, şirketin bir yönetim token’ı sunmasının önemli olduğunu söyledi. Yönetim token’ı HARD, “borç verme ve borç alma ekosistemi içindeki merkezi olmayan faaliyetleri uyumlu hale getirecek”. CEO ayrıca şu ifadeleri kullandı:

“DAHA DA ÖNEMLİSİ BU TEMEL, GELİŞTİRİCİLERE KAVA’NIN AÇIK, MERKEZİ OLMAYAN AĞINDA UYGULAMALARI HIZLI BİR ŞEKİLDE GELİŞTİRME YETENEĞİ SAĞLARKEN; GÜVENLİĞİNDEN, ZİNCİRLER ARASI KÖPRÜLERDEN VE AKSİ TAKDİRDE MİLYONLARA MAL OLACAK VE BAĞIMSIZ OLARAK GELİŞTİRMESİ YILLAR ALACAK DİĞER ALTYAPILARDAN YARARLANMA OLANAĞI SAĞLIYOR.”

HARD’ı olan Harvest kullanıcıları, ağdaki ödül dağıtımını da yönetebilecek ve hangi dijital varlıkların öne çıkarılabileceğini seçebilecek. Kava, önümüzdeki birkaç yıl içinde toplam HARD token miktarının %20’sini Kava staker’larını verecek.

Ayrıca Kava, Binance DeFi alanında ilk adımlarını atarken; borsa tarafından entegrasyon ortaklarından biri olarak seçilmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.