Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$50,765.94
-314.34
Ethereum
$2,925.58
-28.52
Litecoin
$69.37
+0.96
DigitalCash
$29.52
+0.26
Monero
$123.94
+1.2
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.37
-0.26
Dogecoin
$0.08
0

Dash Kullanıcıları Artık DeFi Hizmetlerine Erişebilecek

0 266

Dash Kullanıcıları Artık DeFi Hizmetlerine Erişebilecek.

StakeHound ile yapılan işbirliği sayesinde Dash (DASH) sahipleri yakında çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) hizmetlerine erişebilecek.

20 Ekim’de yapılan bir duyuruya göre StakeHound ile yatırılan token’lar, Dash masternode sistemi aracılığıyla ağ ödülleri de kazandıracak. Gelişmekte olan DeFi pazarından yararlanmak için Dash sahiplerinin token’ları StakeHound’a göndermesi gerekiyor. Ardından Dash’in ERC-20 temsili olan stakedDASH adında wrapped (sarılmış) bir halini alıyor.

StakedDASH; Ethereum veya Radix ağlarını kullanan UniSwap, Aave ve Curve gibi büyük DeFi platformlarında takas edilebilir ve kullanılabilir olacaktır. Ayrıca istenildiği zaman orijinal token’larına geri dönüştürülebileceklerdir.

Bunun yanı sıra, StakeHound tarafından sağlanan token’lar bir Dash masternode’unda tutulacak ve kullanıcılara ek stakedDASH olarak verilecek olan ağ ödülleri kazanacak. Bu, token sahiplerinin, kendi masternode’larını oluşturmaları için gerekli olan 1.000 DASH’i kilitlemelerine gerek kalmadan staking avantajlarından yararlanmalarını sağlayacaktır. StakeHound aracılığıyla staking yapmak için gereken minimum miktar ise 1 DASH’e eşit. Bu da yazım sırasında 66.97 dolara denk geliyor.

DeFi kullanıcıları için Dash erişimi

Dash’in pazarlama müdürü Mark Mason’a göre işbirliği sadece altcoin’in kullanıcılarının DeFi’a erişmesine izin vermekle kalmayacak; aynı zamanda DeFi kullanıcılarının da Dash’e erişmesine izin verecek.

Mason, köprünün kazançlarını DeFi ekosisteminin ötesinde bir yardımcı programla, sağlam ve kıt bir kripto para birimine dönüştürmek isteyen DeFi kullanıcıları için de çok ihtiyaç duyulan bir ortam sağladığını söyledi. “Bu, DeFi kullanıcılarının DeFi token’larını Dash ile takas etmelerine ve bu token’ları gerçek dünyada kullanmalarına olanak tanıyor,” diye ekledi.

StakeHound kurucusu ve CEO’su Albert Castellana, DeFi yeteneklerini inşa etme ve gelecekte platforma entegre etme niyetinin olduğunu belirtti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.