Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,732.52
-328.44
Ethereum
$3,232.17
+13.1
Litecoin
$85.24
-0.39
DigitalCash
$31.37
-0.6
Monero
$120.86
-1.19
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$28.31
-0.19
Dogecoin
$0.16
-0

CZ: Çin’in Çıkaracağı Para Hakkında Konuştu

0 895

CZ: Çin’in Çıkaracağı Para Hakkında Konuştu  .

CZ olarak da bilinen Binance CEO’su Changpeng Zhao, dijital yenin (RMB) blockchain tabanlı olacağını düşünüyor. Bugün düzenlenen BlockShow Asya 2019’da konuşan CZ, Çin Halk Bankası tarafından geliştirilen dijital para birimi ile ilgili düşüncelerini aktardı. Para birimi ile ilgili detaylar bilinmiyor. Merkez bankası tarafından basıldığı için, Bitcoin kadar merkeziyetsiz olmayacaktır fakat CZ, dijital paranın blockchain tabanlı olacağını düşünüyor. Sebeplerini ise şöyle açıkladı:

“Çin hükümeti, RMB’nin etkisini küresel anlamda artırmak istiyor. RMB’nin ABD Doları ile rekabet etmesini istiyorlar. Bunu başarmak için, para biriminin daha özgür olmasını sağlamaları gerekiyor.”

Devlet başkanı Xi’nin blockchain açıklamaları

Çin devlet başkanı Xi Jinping, geçtiğimiz ay ülkenin blockchain teknolojisini daha yaygın olarak benimsemesi gerektiğine dair bir konuşma yaptı. Xi, özellikle Bitcoin’e veya diğer kripto para birimlerine değinmese de , bu mesajın sektörü genel anlamda olumlu etkileyeceğini düşünüyor. Bitcoin fiyatı, geçtiğimiz ay Xi’nin açıklamalarının ardından büyük bir fırlama gösterdi.

“Eskiden blockchain’e gülenler, şimdi blockchain ile ilgileniyor. Bunun, sektör için büyük bir işaret olduğuna inanıyorum. Blockchain hakkında bilgi sahibi olduğunuzda, Bitcoin hakkında da bilgi sahibi olmak zorunda kalıyorsunuz. Akıllı sözleşmeler ile ilgilenen biri, Ethereum’u da öğrenecektir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.