Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

Cardano Ticari Ödeme Ağı Faliyete Başladı

0 299

Cardano Ticari Ödeme Ağı Faliyete Başladı .

Piyasa değeri bakımından 12. sırada yer alan kripto para Cardano’nun (ADA) ardındaki şirket Cardano Vakfı, satıcıların ADA ödemeleri kabul etmesine olanak sağlayan ticari ödeme geçidi AdaPay’i başlattı. Cardano Vakfı ve girişim seviyesi fintech platformu Coti tarafından geliştirilen çözüm, şirketin 27 Kasım tarihli duyurusuna göre satıcıların 35 yasal paraya anında dönüştürülebilen ADA ödemeleri almalarına olanak sağlıyor.

Cardano Vakfı ve Coti, ADA ödeme geçidi planlarını ilk olarak 23 Ekim’de duyurdu. Ödeme çözümü, duyuruya göre AdaPay butonu veya QR tabanlı bir satış noktası sistemi satıcının web sitesine entegre edilerek kullanılabilecek.Satıcıların ADA ile gerçek zamanlı işlemler yürütmesine olanak sağlamayı amaçlayan çözüm, token’ın kullanım alanlarını genişletmek için Coti’nin Evrensel Ödeme Çözümü’nü (UPS) kullanıyor. Ödeme aracının, geleneksel ödeme işleticilerinin tüm mevcut destek sistemlerini dijital varlıkların değeriyle birleştirmesi bekleniyor. ADA, haberlerin ardından 24 saat içerisinde yüzde 0,2’ye yakın değer kazandı ve 0,039 dolara yükseldi.

Kripto tabanlı ticari ödeme geçitleri

Dünya genelinde birtakım şirketler, satıcıların kripto para ile ödeme almasına olanak sağlayan ödeme geçitleri geliştirdiler. Fransız ödeme şirketi Ingenico, Kasım ayı ortasında Singapur merkezli kripto girişim Pundi X ile, müşterilerinin akıllı telefon kullanarak kripto ödeme almasına izin vermek amacıyla iş birliği yaptı. İsviçreli kripto aracı Bitcoin suisse, 8 Kasım’da Avrupalı ödeme ve işlem hizmetleri sağlayıcısı Wordline ile, İsviçreli satıcıların Bitcoin (BTC) ile ödeme almasını sağlamak için güçlerini birleştirdi. Tayland merkezli Satang App, geçtiğimiz aylarda 50 milyondan fazla kullanıcısının gizlilik odaklı kripto para Zcoin ile ödeme almasını mümkün hale getirdi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.