Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

Bobby Lee, Kredi Kartı Şeklinde Kripto Para Cüzdanı Tasarladı

0 324

Çin’in ilk Bitcoin borsasını kuran Bobby Lee, yeni kripto para cüzdanının çıkışıyla tekrar gündeme geldi.

BTCC’yi 2018 yılında satan Lee, bu kez gözünü portatif kripto para cüzdanı pazarına diktiğini sosyal medya hesaplarında doğruladı.

Lee, kredi kartı tipi fiziksel kripto cüzdanıyla geri döndü

Lee’nin Ballet adını taşıyan kredi kartı boyutlarındaki fiziksel cüzdanı Bitcoin (BTC) ve aralarında Ether (ETH), XRP ve Litecoin (LTC) gibi büyüklerin yer aldığı 14 alternatif kripto para birimi için soğuk depolama sağlıyor. Projenin web sitesinde yer alan bilgiye göre 18 altcoin daha bu listeye yakında eklenecek.

Ballet cüzdanı 12 Eylül günü CoinDesk Invest Asia konferasında tanıtan Lee, açık bir beta programı için kayıtları almaya başladı.

Cüzdan işine neden girdiğini Yahoo! Finance’a açıklayan Lee, “Bana gelip ‘Bobby, Bitcoin’imi saklamama yardım eder misin?’ diye soran çok fazla insan oldu.” dedi.

Pazara taze rekabet

Lee’nin yeni aygıtı, iyi bilinen birkaç markanın hakimiyet kurduğu bir sahada rekabete girecek. Trezor, Ledger ve KeepKey adlı üç marka, kripto para kullanıcılarına sunulan fiziksel cüzdanların büyük çoğunluğunu elinde tutuyor Ancak bu ürünlerin hiçbir kredi kartı formunda değil.

Çelik yapılı Ballet’in tasarımı CryptoSteel adlı seed koruyucuyu anımsatıyor.

Fiziksel cüzdanlar, doğru kullanıldığında kullanıcının sahip olduğu kripto para için daha iyi koruma sağlıyor. Ancak bazı üreticilerin kullandığı standartlarla ilgili eleştiri oklarına hedef olduğunu da hatırlatmakta fayda var.

Geçtiğimiz yıl Bitfi’nin tasarladığı bir cüzdan, şirketin “bu cüzdan hack’lenemez” iddiasının çürütülmesi neticesinde büyük bir kriz yaşamıştı. Bu ürünü piyasaya sürüldüğünde canla başla savunan Bitcoin destekçisi John McAfee’nin aksine, Bitfi daha sonra güvenliğin kusursuz olmadığını itiraf etmek zorunda kalmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.