Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,967.39
+748.31
Ethereum
$3,140.60
+62.8
Litecoin
$85.35
+4.19
DigitalCash
$31.21
+0.91
Monero
$118.99
-1.5
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.92
+1.78
Dogecoin
$0.16
+0.01

Fransa, Kripto Paraya Dair Vergi Kararını Açıkladı

0 319

Fransa Maliye Bakanı Bruno Le Maire 12 Eylül’de yaptığı açıklamada, Fransız yetkililerin kripto-kripto işlemlerinde vergi almayacağını, ancak kripto para birimleri yasal para karşılığı satıldığında vergi uygulanacağını söyledi.

Bloomberg Tax, Le Maire tarafından açıklanan prosedürleri 12 Eylül’de bildirdi. Habere göre Le Maire şöyle dedi:

“Kazançların geleneksel paraya çevrildiği anın, vergi uygulamak için doğru zaman olduğunu inanıyoruz.”

Daha kolay işlem takibi

Haberin yazarı, kriptolar arası ticarette genel bir zorluk olduğuna inandığı işlem takibinin de böyle bir vergilendirme yaklaşımıyla çözülebileceğini söylüyor. Le Maire’in kripto para birimlerine Katma Değer Vergisi (KDV) uygulanmasıyla ilgili de konuştuğu bildirildi.

La Maire, kripto para işlemlerine KDV’nin yalnızca bir varlık veya hizmet almak için kullanıldığında uygulanacağını açıkladı. Fransa’nın, yeni yaklaşımı kripto para vergilendirmesine şimdiden uyarladığı bildiriliyor.

Öte yandan Portekiz’de

Cointelegraph’ın Ağustos ayı sonunda bildirdiği üzere, Portekiz Vergi Dairesi, hem kripto para birimi alım satım işlemlerinin hem de kripto ile yapılan ödemelerin ülkede vergilendirilmeyeceğini açıkça belirtmişti.

ABD Temsilciler Meclisi’nde sanal para benzeri döviz borsalarında kazanç ve zararların vergiden muaf tutulmasını sağlamak isteyen bir vergi yasası da Ağustos ayında sunulmuştu.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.