Bitcoin’in Yıllık Enflasyon Oranı Altından da Düşük Olacak

«

Bitcoin’in Yıllık Enflasyon Oranı Altından da Düşük Olacak .

Kripto analist Mati Greenspan, 26 Nisan tarihli gönderisinde Bitcoin’in mevcut durumda yüzde 3,65 olan yıllık enflasyon oranının yarılanmanın ardından yüzde 1,8’e düşeceğini ileri sürdü.Kripto analist Mati Greenspan, 26 Nisan tarihli gönderisinde Bitcoin’in (BTC) mevcut durumda yüzde 3,65 olan yıllık enflasyon oranının yarılanmanın ardından yüzde 1,8’e düşeceğini ileri sürdü. Yıllık küresel enflasyon oranı 2019’da yüzde 3,41 iken, 2020 yılında şimdiye kadar yüzde 3,56 olarak ölçüldü. Birçok kişi, düşük enflasyon oranının yeni alıcıları Bitcoin’e illa ki çekeceğini düşünmese de, yarılanmanın ardından kripto paranın enflasyon oranı hem dünya ortalamasından hem de çeviri yayın saati itibarıyla yüzde 2,5 enflasyon oranına sahip altından düşük olacak. Bitcoin, 13 Mart’taki çakılmadan beri altın ile daha yakın bir korelasyon gösteriyor.

Enflasyona karşı koruma

Bitcoin, ABD’nin hükümetin finansal krize karşılık uyguladığı ”sınırsız parasal genişleme” gibi önlemler nedeniyle yaşayacağı türden enflasyonlara karşı koruma olarak kullanılabilir, Bitcoin, ekonomileri hiperenflasyon ile boğuşan Venezuela ve Zimbabwe gibi ülkelerde şimdiden bu amaç ile kullanılıyor.  Sabit arza ve yarılanmanın ardından düşük enflasyon oranına sahip olacak Bitcoin’e olan talep artarsa, kısa vadede yükseliş ihtimali de artacaktır.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *