Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Yeni haftada takip edilmesi gereken 5 kripto para

0 163

Yeni haftada takip edilmesi gereken 5 kripto para.

Bitcoin bu hafta yukarıya doğru hareketine devam edebilirse, birkaç altcoin’in toparlanması öngörülüyor. Geçen hafta en çok konuşulan olay, 20 Nisan’da varil başına eksi 37.63 $’a gerileyen Mayıs teslimatlı West Texas Intermediate ham petrol vadeli işlemlerdi. Bunu keskin bir toparlanma izledi. Ham petrolün volatilitesi Mart ortalarında Bitcoin (BTC)’yi aştı ve o zamandan bu yana sadece yükseldi. Birçok enerji traderının petroldeki sert hareketler nedeniyle büyük kayıplar vermesi muhtemel.

Bitcoin’in bu hafta ilgi odağı olması muhtemel olsa da, birkaç altcoin de yükseliş eğilimi oluşturdu. Bu durum, Bitcoin fiyatları güçlü kalırsa, bu altcoinlerin de daha yüksek olabileceğini göstermekte. Öyleyse, bu hafta kısa vadeli ticaret fırsatları sunabilecek beş kripto para birimine gelin hep birlikte bir bakalım.

XLM / USD

Stellar Lumens (XLM) toparlandı ve 22 Nisan’da 0,053194 dolarlık genel direnç seviyesinin üzerine doğru yükseldi. XLM yükseliş gösteren bir üçgen paternini tamamladı. Bu kurulumun hedefi 0.076388 dolar seviyesi.

XLM-USD daily chart

Genellikle, fiyat bir yükseliş kurulumundan çıktığında, kırılma seviyesini geri döndürme ve yeniden test etme eğiliminde oluyor. Bununla birlikte, bazı durumlarda, momentum o kadar güçlüdür ki, fiyat sadece birkaç gün boyunca konsolide oluyor ve daha sonra yukarıya doğru hareketini sürdürüyor.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve göreceli güç endeksi aşırı alım bölgesinde işlem görüyor. Bu durum boğaların üstünlüğü ele geçirdiğine işaret ediyor.

XLM / USD kuru son iki gündür 0.060 dolarlık acil psikolojik desteğin üzerinde birleşiyor. Bu durum, boğaların önümüzdeki birkaç gün içinde daha yüksek seviyeler bekledikleri için acele ederek pozisyonlarını kapatmadıklarını gösteriyor.

XLM-USD 4-hour chart

0,050 $’dan 0,066102 $’a doğru keskin artış bir bayrak direği oluşumu gösteriyor. Keskin yukarı hareketin ardından, XLM / USD kuru genellikle bir süreklilik modeli olarak çalışan bir flama yaptı.

Flamadaki güçlü bir kırılma, yukarı hareketin yeniden başlamasına işaret ediyor. Boğalar flamaların üzerine çıktı ama kırılmaya tutunmak için mücadele ediyorlar. Bu, daha yüksek seviyelerde satış yapılmasını da önerir.

Bu nedenle, traderlar satın almadan önce fiyatın kapanmasını 0.063327 $ seviyesinin üzerinde bekleyebilirler. İlk stop-loss 0,060 $ olarak tutulabilir. Fiyat kuzeye doğru ilerledikçe, riski azaltmak ve karlarını korumak için duraklar daha yüksek olabilir.

Ayılar, genel direnci 0.066102 $’dan agresif bir şekilde savunabilirler, ancak bu seviye geçilirse, hareket 0.073 $’a ve sonra 0.078 $’a kadar uzanabilir.

ADA / USD

Cardano (ADA), 23 Nisan’da 0.0369205 dolardan oluşan çifte zirvenin üzerine çıktı. Bu durum, alıcıları çekti ve altcoin, 24 Nisan’da 0.0437998 dolardan sonraki genel dirence yükseldi.

ADA-USD daily chart

25 Nisan’da, ADA / USD paritesinin bir gün içi mum grafiği oluşturduğu bir konsolidasyon gününden sonra, boğalar 0,0437998 $ direncinin üzerinde kırıldı. Bununla birlikte, ayılar, daha yüksek seviyelerde sert direnç monte ettikleri için mücadele etmeden vazgeçmeleri olası değil.

Hem hareketli ortalamalar yukarı doğru hem de aşırı alım bölgesinde RSI ile avantaj, boğalarda yer alıyor. Boğalar fiyatı 0,0437998 $’ın üzerine çıkarabilirse, önümüzdeki birkaç gün içinde 0,052 $’a ve sonra 0,061 $’a yükselebilir.

ADA-USD 4-hour chart

4 saatlik grafikte, parite 0,0369205 $’ın üzerine çıktıktan sonra oluşan bir bayrak direği gösteriliyor. Bunu, ayılar direnci 0.0437998 $’dan korurken flama formasyonu izledi.

Ancak, bugün, boğalar flamaların üzerinde kırıldı ve fiyatı genel direncin üzerine 0.0437998 $’a itti. Bu nedenle, boğalar mevcut seviyelerde 0.0412 $’lık bir başlangıç ​​stop loss ile satın alınabilir ve bu da parite yükseldikçe daha yüksek seviyelere alınabilir.

Yukarı tarafta izlenmesi gereken ilk hedef, kısmi karların rezerve edilebileceği 0.0504 $ seviyeleri. Ayılar fiyatı 0,04192 $’ın altına düşürürse, bu yükseliş görünümü geçersiz kılınacak.

BTC / USD

Bitcoin (BTC) önden toparlanmaya öncülük ediyor. Halving yaklaşırken, lider kripto para birimi önümüzdeki hafta odakta kalacak. 23 Nisan’da boğalar 7.454,17 dolarlık kritik direncin üzerine çıktı.

BTC-USD daily chart

Bununla birlikte, BTC / USD kuru ayılar agresif bir şekilde yükselişte satış yaptığı için ivme kazanamamış durumda. Ancak olumlu olan, boğaların fiyatı, güçlerini gösterdikleri seviye olan 7,454,17 $ kırılma seviyesinin üzerinde tutmasıdır.

Her iki hareketli ortalama da yükseliyor ve RSI Şubat ortasından bu yana ilk kez 60 işaretinin üzerine çıktı, bu da boğaların üstün olduğunu gösteriyor. Artan seyredilecek bir sonraki seviye 8.000-8.186.84 dolarlık direnç bölgesidir.

BTC-USD 4-hour chart

Bitcoin son birkaç gündür 7.605-7.435 $ civarında işlem görüyordu. Fiyat aralığının üstünde veya altında kırılma girişimleri devam etmedi. Bugün bile, boğalar menzilin üzerine çıktı, ancak fiyat tekrar ona girdi. Bu, ayılar tarafından daha yüksek seviyelerde agresif satışlar gösteriyor.

Aralıkla birlikte, grafiklerde flama oluşumu da görülebilir. Boğalar bugün flama altındaki düşüşü satın aldı, bu da daha düşük seviyelerde güçlü alımlar olduğunu gösteriyor. Boğalar fiyatı flamaların üzerine itebilirse, yukarı hareketin devam etmesi muhtemel. Bu kırılmanın ana hedefi 8.393 $ seviyesi. Bu nedenle, boğalar flamadan bir kırılma durumunda kapanışta satın alabilirler. İlk stop-loss 7.380 $’da tutulabilir ve parite 7.740.37 $’ın üzerine çıktıktan sonra daha yüksek olabilir. Boğalar 8.000 doların üzerine çıkmaya çalışırsa, stop-loss seviyeleri daha da sıkılaştırılabilir. Parite dönüp 7.435,47 doların altına düşerse, bu yükseliş görünümü geçersiz kılınacak.

BCH / USD

Bitcoin Cash (BCH) fiyatı, bir aydan fazla bir süredir büyük ölçüde 200 ila 250 dolar arasında değişiyor. Fiyatı 6 Nisan’da aralığın üzerine itme girişimi 08 Nisan’da 280.47 dolardan döndü.

BCH-USD daily chart

Fiyat uzun bir süre konsolide olduğunda, genellikle güçlü bir kırılma ile sonuçlanır. Bu durumda, boğalar fiyatı 250 doların üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru ivme kazanacak ve 300 dolara yükselecek.

Öte yandan, parite tekrar 250 $’dan düşerse, menzile bağlı eylem birkaç gün daha uzayabilir. Eğilim, aşağı yönlü bir kafa ve omuz paternini tamamlayacağı için 200 $’ın altında bir kırılmaya dönüşebilir ve bu da son düşüşlerin 141.11 $’dan yeniden test edilmesine neden olabilir.

BCH-USD 4-hour chart

Parite bir trendde sıkışmış olsa da, traderlar artan bir üçgen desenini tespit edebilirler. Bu yükseliş kurulumu bir kırılmada tamamlanacak ve 250 doların üzerinde kapanacak. Bu nedenle, traderlar 250 doların üzerinde bir fiyata satın alabilirler ve 225 dolar seviyesinde bir stop loss koyabilirler.

Boğalar 280.47 $’dan sert bir dirençle karşılaşabilir, bu nedenle traderlar durakları bu seviyeye daha yakın olarak sıkıştırabilirler. Ancak, bu seviye aşılırsa, yukarı hareket 300 $ ve ardından 320 $’a ulaşabilir.

Fiyat mevcut seviyelerden düşerse, traderlar yükselen kanalın eğilim çizgisine yakın bir başka satın alma fırsatı elde edebilirler. Ancak, ayılar fiyatı eğilim çizgisinin altına indirirse, long pozisyonlardan kaçınılabilir.

HT / USD

Huobi Token (HT), 1.18361 $’ın son seviyelerinden keskin bir şekilde toparlandı ve bu da daha düşük seviyelerde güçlü talep görüyor. Son birkaç gündür, 4,05 dolar sert bir genel direnç olarak hareket ediyor.

HT-USD daily chart

Bununla birlikte, her iki hareketli ortalama da kademeli olarak daha yüksek hareket ediyor ve RSI pozitif bölgede, bu da boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

HT / USD kuru ayrıca bir yükselişte tamamlanacak ve 4,05 doların üzerinde kapanacak yükseliş gösteren bir yükselen üçgen deseni oluşturdu. Bu kurulumun desen hedefi 4,58 $ seviyesi. Bu seviye aşılırsa, yukarı hareket 4.80 $’a kadar uzayabilir.

Tersine, fiyatı 4.05 doların üzerinde tutamamak, kuru birkaç gün daha üçgen içinde tutacak.

HT-USD 4-hour chart

Boğalar bugün 4,05 dolarlık genel direncin üzerine çıktı ama direnci kırmayı başaramadılar. Bu durum, daha yüksek seviyelerde satış yapılmasını önerir. Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fiyatın 3.90 dolar desteğinin altına düşmesine izin vermemesi.

Bu hamle, daha düşük seviyelerde talep olduğunu göstermektedir. Boğaların yine 4.05 doların üzerinde bir kırılma girişiminde bulunmaları muhtemel. Parite 4,05 doların üzerinde kapanabiliyorsa artan üçgen paterni tamamlanacak ve 4,58 dolara ralli mümkün olacak.

Bu nedenle, trader’lar 4,05 $ ‘ın üzerine doğru yakın bir yerden alış yapabilir ve 3,80 $’lık bir stop loss seviyesini tutabilirler. Ayılar, ralliyi 4,15 $ – 4,20 $ direnç bölgesinde durdurmaya çalışabilir. Tredarlar boğaların fiyatı bu bölgenin üzerine itmekte zorlandığını tespit ederse, riski azaltmak için stop seviyelerini sıkılaştırabilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.