«

Bitcoin online alışverişlerin sayısını arttırıyor.

BitPay, geçtiğimiz günlerde farklı sektörlerden Bitcoin’i bir ödeme yöntemi yöntemi olarak uygulayan dört satıcıya dair bir çalışma yayınladı. Katılması için seçilen taraflar arasında bir altın brokeri, çevrimiçi hediye kartı pazar yeri, alan adı şirketi ve elektronik mağazası yer alıyor.

Raporda ismi açıklanmayan satıcılar, kriptonun dolandırıcılık ile ilgili para iadesi eksikliğine değindi ve bunun geleneksel kuruluşlar ile çalışırken büyük bir sorun oluşturduğunu belirtti.

Satıcılar, e-ticaret satışlarının yalnızca yüzde 0,5 ile 6,5 arasının kripto ile ödendiğini belirtirken, kriptonun yeni müşteri akışını geçtiğimiz üç yılda ortalama yüzde 40 artırdığını aktardılar.

Rapora göre satıcılar, küresel salgın sırasında çevrimiçi alışverişte artış gördüler. Bu da platformlardaki kripto işlem sayısını artırdı; araştırmaya katılan müşterilerin yüzde 11’i, kripto ve diğer dijital ödeme yöntemlerini ilk kez kullandıklarını belirtti.

Raporda ayrıca şöyle belirtildi:

“Görüşülen satıcılar, çevrimiçi alışveriş sırasında Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ödemeyi tercih eden yeni bir müşteri kitlesine ulaşarak satışlaru artırma fırsatı gördüklerini belirtti.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *