«

Bitcoin kuruluşlar için denemeye değer

Fidelity Digital Assets, Bitcoin Yatırım Tezi adlı son raporunda portföy yöneticilerinin birikimlerinin bir kısmını Bitcoin’e (BTC) ayırarak nasıl getirilerini artırabileceğini gösterdi. Rapor, aynı zamanda artan kurumsal ilginin yakın gelecekte Bitcoin’in piyasa değerini yüz milyarlarca dolar artırabileceğini ileri sürdü.

Fidelity Digital Assets

Kaynak: Fidelity Digital Assets.

Fidelity, bu tezi desteklemek için hisse senetleri ve sabit gelir araçları arasında standart 60/40 dağılımıyla başlayan örnek portföyleri kullandı. Şirket, daha sonra bu portföyleri yüzde 1 ile 3 arasında Bitcoin ile çeşitlendirdi. Fidelity’nin göz önüne aldığı tüm senaryolarda daha yüksek Bitcoin oranına sahip portföyler, daha az çeşitli portföylerin performansını geride bıraktı.

Piyasanın geri kalanıyla negatif veya düşük korelasyon gösteren varlıklar, portföy yöneticilerine ilave fayda sağlıyor. Bu varlıklar, getiriyi feda etmeden dalgalanmayı azaltmaya olanak sağlıyorlar. Diğer yandan rapor, Bitcoin’in finans sektöründe giderek daha fazla yaygınlaşmasının ileride bu korelasyonu artırabileceğini ve çeşitlendirme faydalarını azaltabileceğini de belirtti.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *