«

Nik Bhatia : Beni Bitcoin’e çeken Lighting oldu .

Tahvil piyasası uzmanı Nik Bhatia, Lightning ile Bitcoin’in (BTC) daha önce görülmemiş bir varlık haline geldiğini belirtti. Bhatiz, 18 Kasım’daki blog gönderisinde bu durumun farkına vardığı için Wall Street’teki eski işini bıraktığını söyledi.

İnsanlık tarihinde daha önce görülmemiş

Bhatia, şu anda USC Marshall İşletme Okulu’nda finans ve ekonomi öğretmeni olarak görev yapıyor. Bhatia, gönderisinde içinde bulunduğu iki finansal dünyanın ölçüsünün inanılmaz farkına değiniyor. Bhatia, 2016 yılında kripto paralar ile ilk kez karşılaştığında şöyle belirtti:

Merkez Bankası, bir yılda 767 trilyon dolarlık havale yürütüyor. Bhatia, aradaki bu farkın kapanması için Bitcoin’in yaygınlığının banka ile rekabet edebilecek seviyeye gelmesi gerektiğini düşünüyor ve bu nedenle Lightning Network’ün kripto paraya getirdiği işlevselliğe odaklanıyor. Lightning Network, Bitcoin’in ölçeklenebilirlik limitleri için tasarlanmış ikinci katman bir çözümdür. Kullanıcılar arasında ödeme kanalları açarak, işlemlerin çoğunluğunu zincir dışında tutar ve blockchain ağının yalnızca net sonuçları kaydetmesine olanak sağlar.

“Bitcoin’in arz planı, beni ilk olarak çeken şey olsa da asıl ikna edici olan güç Lightning oldu. […] Değişim aracı olan para biriminin hızını ve ölçeğini sergileyen bir değer depolama varlığı, insanlık tarihinde daha önce görülmemiş  bir şey.”

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *