Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

Layer1 Teksas’ta Kripto Madenciliği Yapmak İçin 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı

0 442

Layer1 Teksas’ta Kripto Madenciliği Yapmak İçin 50 Milyon Dolar Yatırım Aldı .

Kripto para yatırım ve altyapı platformu Layer1, birçok sektör paydaşının katılımıyla A Serisi finansman turunda 50 milyon yatırım aldı.

Fortune’den aldığımız bilgilere göre ;  15 Ekim’de bildirildiği üzere, Shasta Ventures’ın erken aşamadaki yatırımcısı, risk sermayedarı ve PayPal’ın kurucu ortağı Peter Thiel ve sektördeki diğer isimler, Batı Teksas’ta rüzgar gücüyle çalışan Bitcoin (BTC) madencilik tesisi kurmayı planlayan Layer1’e 50 milyon dolar yatırım yaptı. Layer1’in ABD’deki madencilik faaliyetini dikey entegre etmeyi planladığı bildiriliyor.

Henüz kimsenin yararlanamadığı yer

Gelişme üzerine yorum yapan Layer1 kurucu ortağı Alexander Liegl, Teksas’taki rekabetçi enerji fiyatlarına dikkat çekti ve madencilik sektöründeki kimsenin özellikle uygun soğutma teknolojisi nedeniyle bu avantajlardan faydalanmadığını belirtti. Liegl sözlerine şöyle devam etti:

“Çiplerimizin en az sekiz yıl boyunca rekabetçi olmasını bekliyoruz. Elinde kendi çiplerin olsun istersin. Ayrıca kendi elektrik trafo merkezlerimiz de var: kendi elektrik santralinize sahip olmaya en yakın şey bu.”

Şirket önemli miktarda para topladığı üzere, kendi elektrik trafo merkezlerini ve kripto madenciliği makine altyapısını oluşturmak için bu fonları kullanmayı planlıyor. Layer1, planlarının bir parçası olarak aynı zamanda madencilik çiplerini üretmek için Çin merkezli yarı iletken şirketiyle de ortaklığa girdi.

Layer1 2018 yılı Aralık ayı sonlarında Thiel, kripto odaklı risk sermayesi şirketi Digital Currency Group, Amerikalı yatırımcı ve Protégé Partners’ın kurucusu Jeffrey Tarrant ve başka isimlerin de desteğiyle 2,1 milyon dolarlık tohum yatırım turunu tamamlamıştı. Şirketin o zamanki hedefi toplanan fonları programlanabilir para ve değer deposu uygulamalarının daha da geliştirilmesine yönlendirmekti.

kripto madencilik ile ilgili görsel sonucu

ABD’de madencilik gelişmeleri

Ekim ayının başlarında, Çin kripto madenciliği devi Canaan Creative’in Temmuz ayında ABD’li yetkililere bulunduğu 200 milyon dolar değerinde halka arz talebiyle 20 Ekim’de kapanacak 1,26 milyar hisseyi piyasaya süreceği haberleri gelmişti. Bitmain ve Yibang International’ın yanı sıra Canaan, Çin’deki üç büyük kripto madenciliği şirketinden biri olarak öne çıkıyor.

ABD’deki Virginia Beach’te bulunan Bitcoin madenciliği işletmesi BCause Mining’e yakın zamanda varlıklarını tasfiye etmesi ve 27 tam zamanlı ve dört yarı zamanlı çalışanı işten çıkarması emredildi.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.