Binance Hacklendi 7,000 BTC Çalındı. Para Yatırma ve Çekme Kapatıldı.

«
binance hacklendi.

Bir açıklamaya göre, Binance bugün geç saatlerde büyük çaplı bir güvenlik ihlali yaşadı . Hackerlar API anahtarlarını, iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarını ve diğer bilgileri hacklemeyi başardı. Ek olarak, tek bir işlemde 7.000 Bitcoin (40 milyon $) çalındı.


Hacker’lar, Binance’a ve sıcak cüzdanlarına ulaşmak için kimlik avı saldırıları ve bilgisayar virüsleri de dahil olmak üzere birden fazla teknik kullandılar. Bilgisayar korsanları, Binance soğuk cüzdan deposuna erişemedi. Çalınan miktar Binance fonlarının sadece %2’lik kısmını oluşturuyor. Fonların çoğunun tutulduğu çevrimdışı cüzdanların güvende olduğu bildirildi.

Açıklamaya göre: “Bilgisayar korsanları, en elverişli zamanda birden fazla bağımsız hesaplar aracılığıyla iyi düzenlenmiş eylemleri uzun süre sabırla uyguladılar.”

Şirket, çalınan Bitcoin’i kapsayacak olan Safu adı verilen bu olaylar için acil durum fonu sağladığını bildirdi.

Hack olayı  “programlanmamış sunucu bakımı” tweetiyle duyuruldu. Binance, neyin yanlış gittiğini ve neyin düzeltilebileceğini belirlemek için güvenlik incelemesi yapacağını söyledi. Para yatırma ve çekme işlemleri kapalı kalırken, ticarete devam edilecektir.

Güncel kripto para haberleri, kripto para airdrop ve ico paylaşımları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : FacebookTelegramTwitter  İnstagram

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Can Yaşa Hakkında

avatar

Can Yaşa

Kripto para sektöründe içerisinde 2 yıldan uzun süredir bulunan Can, sektörde edindiği bilgi, tecrübe ve deneyimlerini farklı insanlara aktarmak için Haber Koin'inin kuruculuğunu üstlenmiştir. [email protected]

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *