Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,389.84
-326.16
Ethereum
$3,039.33
-28.99
Litecoin
$77.88
-0.41
DigitalCash
$27.62
+0.12
Monero
$121.65
+5.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.73
+0.16
Dogecoin
$0.15
-0

Binance, Çin Yuanı Karşılığında P2P Alım Satımını Başlattı

0 242

Binance, Çin Yuanı Karşılığında P2P Alım Satımını Başlattı .

Dev kripto para borsası Binance, Bitcoin(BTC), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) için Çin Yuanı (CNY) karşılığında eşler arası alım satımı başlattı.

Borsa 9 Ekim’de yayınlanan duyuruda hizmetin ilk olarak, en az 30 gündür kayıtlı hesaba sahip Android kullanıcıları tarafından kullanılabileceğini açıkladı.

Borsa, kullanıcıların yeni hizmete erişim sağlamak için Binance Android uygulamasının son güncellemesini indirmesi gerektiğini belirtti ve iOS ve tarayıcı için desteğin de zamanla geleceğini duyurdu.

P2P işlevselliği zamanla artırılacak

Binance CEO’su Changpeng Zhao gönderdiği tweetile Binance’in P2P alım satım girişiminin, Çin piyasası ile sınırlı kalmayacağını belirtti:

“P2P alım satımı Çin ile başlayacak. Hizmeti kısa sürede diğer bölgelere de götüreceğiz.”

binance p2p ile ilgili görsel sonucu

Çin’deki diğer kripto gelişmeleri

Binance Ekim ayında, ilk başta yalnızca CNY’ye özel bir borsa dışı (OTC) alım satım platformu başlatmayı da planlıyor.

Borsa halihazırda, büyük ölçekli yatırımcılar için ve bu sene büyük kar etmiş bir OTC platformu işletiyor.

Hem OTC alım satımı hem de işlevselliği, merkezsizleştirilmiş kripto paraların basımı ve ticareti konusunda taviz vermeyen Çin’de önemli bir yere sahip.

Ülke aynı zamanda devlet destekli bir dijital paranın geliştirilmesi için çalışıyor. Paranın Çin Halk Bankası tarafından çıkarılmaya hazır olduğu söyleniyor.

Pekin, Eylül 2017’de kripto ve yasal para arası alım satım ve ICOlar için başlattığı yasağı Ocak 2018’de P2P ve OTC kaynakları dahil ek platformları yasaklayarak sıkılaştırdı.

Binance Eylül ayında Çin’de, ülkeyi Eylül 2017’de terkedişinden beri ilk stratejik yatırımını yaptı. Borsanın, Pekin merkezli kripto ve blockchain yayını olan Mars Finance’in 200 milyon dolarlık fonlama turuna katıldığı söyleniyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.