Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$60,139.55
-1677.26
Ethereum
$2,940.86
-102.63
Litecoin
$77.06
-0.44
DigitalCash
$26.75
-0.17
Monero
$118.13
+2.22
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$24.99
-0.24
Dogecoin
$0.14
-0

ABD Senatörleri Libra’nın Üç Destekçisini Üyelik Riskleri Konusunda Uyardı

0 403

ABD Senatörleri Libra’nın Üç Destekçisini Üyelik Riskleri Konusunda Uyardı .

 

Senato Mektubu: Facebook’un problemi sizin de probleminizdir

Bloomberg’in 9 Ekim’de yayınlanan haberine göre iki ABD senatörü Visa, Mastercard ve Stripe’a mektup gönderdi. Senatörlerin mektupta üç ödeme devine, Libra’ya katılımın yasal sonuçları konusunda baskı uyguladığı söyleniyor.

Geçtiğimiz hafta şirketlerin Libra’ya katılım konusunda çekinceleri olduğu dedikoduları yayılmıştı. Yalnızca birkaç gün sonra Libra üyesi PayPal’in, mektubun yansıttığı türden tehditler nedeniyle duyduğu endişeyi sebep göstererek üyelikten resmi olarak ayrıldı. Senatörler şöyle belirtiyor:

“Facebook şu anda gizlilik ihlali, dezenformasyon, seçime müdahale, ayrımcılık ve dolandırıcılık gibi büyük sorunlar ile uğraşıyor ve bu sorunları kontrol altına almada başarılı olamadı. […] Facebook’un risk yönetimi sistemindeki herhangi bir zayıflığın, sizin sistemlerinizde de etkili bir şekilde düzeltemeyeceğiniz bir zayıflık yaratabileceğini göz önünde bulundurun.”

libra ile ilgili görsel sonucu

Beklenen bir tepki

Mektubun yazarlarından biri olan Sherrod Brown, ABD Senatosu Bankacılık Komitesi’nde görev yapan kıdemli bir Demokrat olması ile göze çarpıyor.

Brown, Facebook’a olan genel anlamda güvensizliğin, finansal faaliyetlerine de güven duyulmamasına neden olabileceğini ileri sürdü. Brown’ın açıklamaları Ripple CEO’su Brad Garlinghouse’ın başlangıçta yaşanabilecek problemler ile ilgili tahminlerini yansıtıyor.

“Facebook dünya genelinde birçok hükümetin dikkatini çekti.” diye belirten Garlinghouse, 2023’ten önce piyasaya sürülmeyeceğini öngörüyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.