Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$63,391.26
+2538.56
Ethereum
$3,064.48
+92.26
Litecoin
$80.71
+1.5
DigitalCash
$28.91
+1.45
Monero
$116.83
-2.42
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.08
+0.78
Dogecoin
$0.15
0

Bakkt’ın Beklenen Bitcoin İçin Vadeli İşlemleri Platformu Faaliyete Başladı

0 293

Beklenen Bitcoin İçin Vadeli İşlemleri Platformu Faaliyete Başladı.

Bakkt’ın fiziksel teslimli Bitcoin (BTC) vadeli işlemler platformu Intercontinental Exchange (ICE) üzerinde alım satım için faaliyete başladı.

Yatırımcılar için yeni bir seçenek

Bakkt’ın çok beklenen Bitcoin vadeli işlemler platformu 22 Eylül 20:00 EST itibarıyla (23 Eylül 00:00 UTC) faaliyete başladı. New York Menkul Kıymetler Borsası’nın işleticisi ICE’nin ürünü olan platform, ABDli yasa düzenleyicilerin onayını alan bu türden ilk platform olma özelliğini taşıyor.

 Bitcoin vadeli işlemler platformu oluşturma isteği bir yıl önce açıklandı fakat yasal sorunlar nedeniyle bazı gecikmeler yaşandı. 16 Ağustos’ta Bakkt, ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) onayını aldığını açıkladı ve açılış tarihi belirledi.

Neler yeni?

Bitcoin vadeli işlemleri Şikago Ticare Borsası ve Chicago Board Options Exchange tarafından da sunuluyor fakat bu işlemler nakit teslimli. Bakkt’ın fiziksel teslimli vadeli işlemler sözleşmeleri müşterilerin vade dolduğunda ödemeyi yasal para yerine Bitcoin olarak almalarına olanak sağlıyor.

Platform günlük ve aylık fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemleri sunuyor ve ödemeler Eylül başında para çekimlerini ve mevduatları işletmeye başlayan Bakkt Bitcoin Ware House tarafından yürütülüyor.  depoda saklanan Bitcoinleri korumak için 125 milyon dolar değerinde sigorta yaptırdıklarını açıklamıştı.

bakkt btc ile ilgili görsel sonucu

Kripto dünyası için önemi

Platformu birçok spekülasyon ve tahminin konusu oldu. Çoğu yorumcu fiziksel teslimli Bitcoin vadeli işlemlerin, Bitcoin’in kurumsal olarak ve kriptonun gene olarak kabul görmesi yolunda önemli bir adım olduğuna inanıyor.

Kripto analist Tom Lee 19 Eylül’deki bir tweetinde şöyle belirtti:

“Kurumların kriptoya olan güvenini artırma potansiyeli konusunda oldukça olumlu düşünüyorum”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.