Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$50,735.58
-553.76
Ethereum
$2,918.85
-59.23
Litecoin
$69.14
+0.42
DigitalCash
$29.42
-0.07
Monero
$123.29
+1.73
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.25
-0.48
Dogecoin
$0.08
0

NFT Patlaması Bu Altcoinlerde Parabolik Ralliyi Tetikledi

0 959

NFT Patlaması Bu Altcoinlerde Parabolik Ralliyi Tetikledi

NFT odaklı gelişmelerin artan popülaritesi ve gelişmekte olan piyasaları destekleyen altyapısı, Chiliz, Flow ve Basic Attention Token‘da üç haneli rallilerle sonuçlandı.Güçlü eller, yükseliş trendindeki bir düzeltmeyi bir satın alma fırsatı olarak görüyor. CryptoQuant’tan gelen veriler, Bitcoin (BTC) balinalarının 48.000 $ civarında satın alma yaptıklarını gösteriyor. Bu aktivite, çoğu saklama cüzdanlarına giden büyük Coinbase çıkışlarında görülebiliyor. Bu durum, kurumsal yatırımcıların Bitcoin rallisinin daha yüksek seviyelere doğru gidece yeri olduğuna inandıklarını gösteriyor.Kraken CEO’su Jesse Powell bile Bitcoin konusunda aşırı derecede yükseliş bekliyor. Bloomberg TV ile yakın zamanda yapılan bir röportajda Powell, dijital varlık bir değer deposu olarak altını geçerse Bitcoin’in önümüzdeki on yıl içinde 1 milyon dolara ulaşabileceğini söyledi.

NFT

Bitcoin fiyatı 47.000 $ ile 51.000 $ aralığında giderken, misli olmayan tokenlar (NFT) yükseliyor ve işlem hacimleri ve token değeri açısından DeFi sektörü ile rekabet ediyor gibi görünüyor. Popüler sanatçıların NFT’leri dakikalar içinde kapılıyor ve bu da kullanıcıların güçlü bir iştahını gösteriyor. Sanat eserlerinin yanı sıra, spor odaklı koleksiyon NFT’leri de hızla popülerlik kazanıyor.Rallinin zirveye ulaşmanın eşiğinde olup olmadığını veya daha fazla yükseliş için yer olup olmadığını belirlemek için birkaç NFT projesinin temellerini analiz edelim.

CHZ / USD

Blockchain spor girişimi Chiliz (CHZ), Avrupa’daki en popüler futbol kulüplerinden bazılarının taraftar tokenları ile başa çıkma konusunda yılların deneyimine sahiptir. 2020’nin sonlarında firma Binance ile bir ortaklık kurduğunu duyurdu ve o zamandan beri Chiliz, popüler futbol kulübü AC Milan için ACM Taraftar Token’i listeledi. Liste kısa sürede 6 milyon dolar gelir elde etti ve Chiliz kısa süre önce 23 spor ve e-spor organizasyonuyla daha fazla Taraftar Token başlatmak için ortaklık kurduğunu açıkladı.Chiliz, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki faaliyetlerini genişletme planlarını da duyurdu. Firmanın CEO’su Alexandre Dreyfus New York’ta bir ofis kurulacağını ve şirketin yerel ligler ve spor franchise’larıyla çalışmayı planladığını söyledi.

Chiliz, ABD’deki bazı popüler spor takımlarına katılabilirse, şirkete büyük bir destek sağlayabilir. Dreyfus, firmanın geçen yıl ortaklarıyla paylaştığı 30 milyon doları ikiye katlamayı hedeflediğini söyledi.Chiliz’in Formula 1 ve e-spor takımlarıyla yaptığı görüşmeler olumlu sonuçlanırsa fiyat artışı daha yüksek seviyelere gidebilir.CHZ, bir haftadan kısa bir süre içinde %377’lik bir artışla 23 Şubat’ta 0.032468 $’lık gün içi en düşük seviyeden bugün 0.155004 $’a fırladı. Bu keskin yükseliş, göreceli güç endeksini (RSI) 89’un üzerine çıkardı ve bu da rallinin kısa vadede aşırı satın alındığını gösteriyor. Bu, önümüzdeki birkaç gün içinde bir düzeltme veya konsolidasyona neden olabilir.

NFT

Olumsuz taraftaki ilk destek, 0.108195 $’daki %38.2 Fibonacci geri çekilme seviyesidir. Fiyat bu desteğin geri dönmesi durumunda, boğaların küçük geri çekilmeleri satın aldığını ve daha derin bir düzeltmenin girmesini beklemediğini gösterecektir.Boğalar fiyatı 0.155004 $’ın üzerine çıkarabilirse, CHZ / USD kuru yükseliş trendine devam edebilir ve 0.230731 $’a yükselebilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı 0.108195 $’ın altına çekerse, parite 0.093736 $’dan %50 düzelmeye ve ardından 0.079277 $’da %61.8 geri çekilme seviyesine düşebilir. Böylesine derin bir düşüş, ivmenin zayıfladığını gösterecektir.Parite daha sonra bir sonraki trend hareketine başlamadan önce birkaç gün fiyat aralığına bağlı kalabilir.

FLOW / USD

1920’lerden beri spor taraftarları en sevdikleri oyuncuların kartlarını takas ettiler ve çok nadir kartlar astronomik miktarlarda satma eğiliminde. Bununla birlikte, bu dijital çağda, fiziksel kartlar spor NFT’lere ikinci bir fırsat sundu. Örneğin, son birkaç ayda 230 milyon dolardan fazla satış kaydeden Dapper Labs ’Flow (FLOW) blok zinciri üzerine kurulmuş bir piyasa yeri olan NBA Top Shot’u ele alalım.

NFT çılgınlığı yavaşlama belirtisi göstermiyor ve kıdemli dijital sanatçı Ben Mauro’nun Flow blok zincirindeki ilk küresel piyasa olan VIV3’te bir NFT satışı, sanat eserlerinin sadece yedi dakika içinde satılmasıyla 2 milyon dolar üretti.

Son zamanlarda NFTS için en büyük piyasa yeri olan OpenSea, dijital koleksiyonlar için devasa bir açık ekonomi yaratmak için Flow blok zincirini platformuna entegre edeceğini duyurdu.

Flow ayrıca UFC ve Dr. Seuss dijital koleksiyonlarına da ev sahipliği yapıyor ve yaklaşan ana ağ lansmanı platforma daha fazla geliştirici, sanatçı ve yatırımcı çekebilir.

FLOW, Ocak ayının sonundan bu yana güçlü bir yükseliş eğiliminde. Token ivme kazandı ve 26 Şubat’ta 18.379 $’dan gün içi düşük seviyeden 41 $’a yükseldi.

Son birkaç gündeki keskin yükseliş, RSI’yi aşırı alım bölgesine itti ve bu da piyasanın kısa vadede aşırı ısınabileceğini gösteriyor. 3 Mart’taki uzun fitil ve bugünkü şamdan, traderların rallilerde kâr ayırdığını gösteriyor.

Mevcut seviyelerden herhangi bir geri çekilme, 30 $ civarında destek bulabilir. Fiyat bu seviyeye geri dönebilirse, güç gösterecektir. FLOW / USD kuru daha sonra 50 $’da psikolojik dirence yükselebilir.

Bu yükseliş görünümü, fiyat düşerse ve 20 günlük EMA’nın (22.58 $) altına inerse geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, piyasaların rallinin son ayağını reddettiğini gösterecek.

BAT / USD

Teknolojiyi kullanmanın en büyük dezavantajlarından biri, kullanıcıların gizliliklerini ellerinden almasıdır. İnternet kullanıcısı üzerindeki hemen hemen her aktivite, kullanıcıların davranışlarını analiz eden ve verileri kâr için satan teknoloji şirketleri tarafından takip edilmektedir. Bununla birlikte, blockchain teknolojisinin yükselmesiyle, kullanıcılar gizliliklerini daha fazla kontrol altına alıyor ve ayrıca hangi kişisel ayrıntıları paylaşmak istedikleri konusunda daha fazla seçeneğe sahip oluyorlar.

Brave web tarayıcısı, günlük aktif kullanıcı tabanı geçen yıl 3,8 milyon dolardan 8,6 milyon dolara çıktığı için 2020’de popülerliğini artırdı. Bununla birlikte, çalışmaları için Basic Attention Token (BAT) şeklinde ödüller alan doğrulanmış içerik oluşturucuların sayısı da bir milyonu aştı. Kullanıcı tabanı arttıkça, reklamcılar artık onları görmezden gelemeyecekleri için topluluğa daha fazla güç sağlıyor.

Arama motoru, herhangi bir web tarayıcısının önemli bir parçasıdır ve Brave’nin açık kaynaklı bir arama motoru olan Tailcat’i satın alması, projenin, büyük ölçüde Big Tech şirketlerinin sonuçlarına bağlı olan mevcut arama motorlarına olan bağımlılığını azaltmasına yardımcı olacaktır. Brave CEO’su ve kurucu ortak Brendan Eich, şirketin 2021 yazına kadar Brave Search’ü başlatacağını söyledi. Başarılı olursa, yeni arama motoru BAT için çok sayıda fırsat açabilir.

“Yol Haritası 2.0” ‘da Brave, yeni Ethereum yerel cüzdanına bir DEX toplayıcı ve NFT desteğini entegre etme planını özetledi. Ethereum ağındaki yüksek ücretlerin üstesinden gelmek için Brave, birinci katman ve ikinci katman ölçeklendirme çözümlerini araştırıyor. Şirket tarafından atılan son adımlar, BAT için kullanım durumunu büyük ölçüde artırdı.

BAT, geçtiğimiz birkaç gün içinde ivme kazandı ve 23 Şubat’ta 0.3945 $’dan gün içi düşük seviyeden, 3 Mart’ta gün içi 0.8412 $’a yükseldi. Bu kısa sürede %113’lük bir ralli oldu. Bununla birlikte, token şu anda traderlardan kâr alımı ile karşı karşıya.

BAT / USD kuru, %38,2 Fibonacci geri çekilme seviyesinde (0,6706 $) ve %50 geri çekilme seviyesinde (0,6179 $) güçlü bir desteğe sahip. Parite her iki destekten de yükselirse, yatırımcıların düşüşleri almaya devam etmeleri önerilecek. Yukarı eğimli hareketli ortalamalar ve 62’nin üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Bu varsayımın aksine, eğer ayılar fiyatı 0,6179 $’ın altına çekerse, parite 20 günlük EMA’ya (0,56 $) düşebilir. Bu desteğin geri dönmesi pariteyi birkaç gün boyunca fiyat aralığına bağlı tutabilir. 20 günlük EMA kırılmaları destekliyorsa, kartlarda 50 günlük SMA’ya (0,43 $) olası bir düşüş olacak.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.