Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,389.84
-326.16
Ethereum
$3,039.33
-28.99
Litecoin
$77.88
-0.41
DigitalCash
$27.62
+0.12
Monero
$121.65
+5.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.73
+0.16
Dogecoin
$0.15
-0

Alibaba : Film Yapım Haklarını Tokenize Edecek

0 777

Alibaba : Film Yapım Haklarını Tokenize Edecek .

Alibaba Grubu’nun film yapımı kolu Alibaba Pictures, China.Org.Cn’nin 22 Kasım tarihindeki haberine nazaran yeni filmi “Striding into the Wind için dağıtım haklarını tokenize etmeyi planlıyor. Şirket, önceden SingularDTV olarak bilinen New York merkezli merkeziyetsiz eğlence platformu Breaker ile, filmin yurt dışında blockchain platformunu kullanarak dağıtımını yapmak için anlaşma imzaladı. Alibaba Pictures kıdemli başkan bilet uygulaması Taopiaopiao CEO’su Li Jie, haberi 20 Kasım’da düzenlenen Çin Altın Horoz ve Yüz Çiçek Film Festivali sırasında duyurdu.

Yeni film, SingularDTV’nin Ethereum tabanlı platformunda gösterime girecek
Li, film sektörünün blockchain teknolojisini iş modellerine uygulama yollarını giderek daha çok tartıştığını, Alibaba Pictures’ın da blockchain teknolojisi üzerine etken olarak çalışmış olduğunı belirtti. yeni filminin yurt haricinde dağıtım hakları, SingularDTV’nin Ethereum tabanlı dağıtım portalı EtherVision’da yayınlanacak. Yeni film, China.Org.Cn’ye nazaran SingularDTV tarafından seçilen tek Çin filmi olma özelliğini taşıyor.

Tokenizasyon film sektörünü değiştiriyor

Blockchain teknolojisinin film sektörüne uygulanması, özellikle de film haklarının tokenizasyonu şeklinde uygulamar, film sektörünü büyük ölçüde değiştirebilir. Filmler, mevcut durumda genellikle azca sayıda varlıklı yatırımcılar tarafınca finanse ediliyor. Tokenizasyon ile küçük yatırımcılar da filmleri finanse edebilir. Overstock’un kripto para kolu tZERO, Temmuz 2019’da yeni filmi ”Atari: Fistful of Quarters”ı tokenize edeceğini duyurdu. Şirket, filme blockchain kanalıyla finansman sağlamak amacıyla filmin prodüktörleri ile, ”Bushnell” adlı token’ı geliştirmek üzere iş birliği yaptı.

Daha önce de Brezilyalı bir devlet bankası, kendi Ethereum tabanlı stablecoin’i BNDES’i kullanarak bir belgeseli finanse etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.