Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,828.21
+798.26
Ethereum
$3,103.87
+37.03
Litecoin
$84.05
+2.43
DigitalCash
$30.62
+0.66
Monero
$118.00
-1.55
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$27.57
+1.38
Dogecoin
$0.16
+0.01

ABD Temsilciler Meclisi Komitesi Zuckerberg’in Ocak Ayına Kadar İfade Vermesini Talep Etti

0 482

ABD Temsilciler Meclisi Komitesi Zuckerberg’in Ocak Ayına Kadar İfade Vermesini Talep Etti .

ABD Temsilciler Meclisi Mali Hizmetler Komisyonu’nun Facebook COO’su Sheryl Sandberg’i, şirketin Libra ile ilgili planları için 29 Ekim’de ifade vermeye çağırdığı söyleniyor.

The Information’ın 6  Ekim’deki haberine göre davetin bir koşulu var: şirketin CEO’su Mark Zuckerberg de Ocak 2020’ye kadar komisyona ifade verecek.

David Marcus’tan sonra ikinci ifade

Milletvekili Maxine Waters’ın başkanlığını yaptığı Komisyon, 2019 sonbaharı için Libra ve ilgili dijital cüzdan Calibra’nın değerlendirmesine öncelik verdiğini duyurdu.

The Information’ın kaynaklarına göre Sandberg Libra ve Facebook’un reklam politikaları ile ilgili sorgulanacak. Sosyal medya devi Mart ayında sivil haklar gruplarıyla, reklamlarının konut piyasasında ayrımcılığı teşvik ettiği suçlamaları nedeniyle 5 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Sandberg, Komisyon’a Libra ile ilgili ifade veren ikinci Facebook yöneticisi olacak. Calibra CEO’su David Marcus da Temmuz ortasında para aklama ve uyumluluk önlemleri, devletin ve kamunun şirket gözetimine olan güveni ve veri toplama önlemleri ile ilgili ifade vermişti.

mark zuckerberg ifade ile ilgili görsel sonucu

Kanun yapıcıların sert tepkisi

Cointelegraph’ın haberine göre ABDli kanun yapıcılar arasında Libra’ya en şüpheli yaklaşan kişi milletvekili Maxine Waters. Waters, teknoloji devinin tüketici verilerinin gizliliğini korumak konusunda Equifax gibi başarısız bir tablo çizdiğini ve şirketin 2016 yılındaki başkanlık seçimlerini etkilemek için Rus devlet oyuncularından reklam aldığını düşünüyor.

Milletvekili Haziran ortasındaki Facebook’un Libra ile ilgili çalışmalarını, şirketin ”kirli geçmişine” değinerek durdurmasını talep etti.

Zuckerberg ve Facebook çalışanları arasında Temmuz 2019’da gerçekleştirilen soru cevap etkinliğinin bu hafta sızmasıyla, CEO’nun Libra’nın piyasaya sürülmesi ile ilgili planları ortaya çıktı.

CEO etklinlik sırasında projenin ciddi problemler ile karşı karşıya olduğunu kabul etti. ”Finans çok sıkı denetlenen bir alan […] para aklama ve terörist fonlama önleniyor, devlet kiminle çalışamayacağını söylüyor.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.