Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,134.75
+221.66
Ethereum
$2,960.12
+43.64
Litecoin
$70.18
+2
DigitalCash
$30.40
+1.19
Monero
$124.78
+3.59
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.89
+0.51
Dogecoin
$0.09
0

ABD Senatosunda Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Faydaları Konuşuldu

0 343

ABD Senatosunda Bitcoin ve Kripto Para Birimlerinin Faydaları Konuşuldu

Üst düzey bir düzenleyici, ABD Senatosuna mevcut ekonomik ortamda ve bankacılığın geleceğinde kripto para biriminin önemini açıkladı.

Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Senato Komitesi tarafından düzenlenen duruşmada ifadesinin bir parçası olarak; Para Birimi Muhasebesi Ofisi (OCC) CEO’su Brian Brooks, OCC’nin federal yönetimi sağlamak için sarf ettiği çabalar hakkında ayrıntılar verdi. Verdiği ayrıntılar arasında OCC’nin federal bankacılık sisteminin pandemi sırasında tüketiciler, işletmeler ve yeterli hizmet alamayan topluluklar için bir güç ve rahatlama kaynağı olmaya devam etmesini sağlamak için gösterdikleri çabalar bulunuyordu.

Brooks, kripto para biriminin milyonlarca Amerikalı tüketiciye ve işletmeye fayda sağlayan yeniliklerinin önemini vurguladı:

“Bugün, yaklaşık 60 milyon Amerikalı, yaklaşık 430 milyar dolarlık toplam piyasa değeri ile bir tür kripto para birimine sahip. Bu rakamlar, bu ödeme mekanizmasının artık finansal olarak ana akıma dönüştüğünü; sağlam bir şekilde yerleşik olduğunu açıkça göstermektedir.

Kripto para birimi, mallar ve hizmetler için ödeme göndermek ve almak amacıyla kullanılan popüler bir mekanizma haline geldi çünkü işlemler gerçek zamanlı olarak gönderiliyor. Ayrıca kolaylık ve güvenlik sağlıyor. Kripto para, belirli para birimlerinin kategorilerini de tanımlar ve stablecoin kullanımındaki artış, tüketicilerin kullanımındaki rahatlığını gösterir.”

Amerikalılar inovasyonu ve finansal hizmetlere erişimin yeni yollarını benimsemeye devam ederken, Brooks; OCC’nin düzenleyici rehberlik sağlama, sorumlu yeniliği teşvik etme ve güvenli, ihtiyatlı ve adil finansal altyapıların geliştirilmesini destekleme yükümlülüğü olduğunu söylüyor.

Bu yıl kripto para endüstrisinde düzenleyici netlik için kritik adımlar atıldı

Brooks, bu amaçla, kripto endüstrisinde düzenleyici netlik sağlamak için 2020’de OCC tarafından atılan önemli adımları da detaylandırdı:

“22 TEMMUZ 2020’DE OCC, ULUSAL BANKALARIN VE FEDERAL TASARRUF DERNEKLERİNİN MÜŞTERİLERE KRİPTO PARA BİRİMİ SAKLAMA HİZMETLERİ SAĞLAMA YETKİSİNİ AÇIKLAYAN BİR MEKTUP YAYINLADI. ULUSAL BANKALAR, DEVLET BANKALARI VE TASARRUF KURUMLARI, FİZİKSEL VE ELEKTRONİK VARLIKLAR DAHİL OLMAK ÜZERE UZUN SÜREDİR KORUMA VE SAKLAMA HİZMETLERİ SAĞLIYOR. OCC, ÖZELLİKLE DİJİTAL VARLIKLARIN ÖNEMİNİ VE BANKALAR İÇİN BU TÜR VARLIKLAR İÇİN KORUMA SAĞLAMA YETKİSİNİ KABUL ETTİ.”

Eylül ayında, OCC, federal olarak yetkilendirilmiş bankalara, bankaların kara para aklamayı önleme düzenlemelerine uymaları ve müşterilerinin mevduatlarını desteklemek için yeterli varlığa sahip olmalarını koşuluyla, stablecoin rezervleri tutma yetkisi veren başka bir mektup yayınlamıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.