Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,134.75
+221.66
Ethereum
$2,960.12
+43.64
Litecoin
$70.18
+2
DigitalCash
$30.40
+1.19
Monero
$124.78
+3.59
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.89
+0.51
Dogecoin
$0.09
0

2 Şubat BTC, ETH, XRP, DOT, ADA, LINK, LTC, BCH, BNB ve XLM Fiyat Analizi

0 444

2 Şubat BTC, ETH, XRP, DOT, ADA, LINK, LTC, BCH, BNB ve XLM Fiyat Analizi

Bitcoin fiyatı dar bir aralıkta işlem görüyor. Bu durum birden fazla altcoinin daha yüksek seviyelere çıkmasına izin veriyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz günlerde Clubhouse ile yaptığı sohbet sırasında Bitcoin’e (BTC) desteğini dile getirdi. Musk, arkadaşlarının onu 2013 gibi erken bir zamanda Bitcoin çoğunluğuna dahil etmeye çalıştığını, ancak dünyanın en zengin adamının son adımı atmadığını söyledi. Musk “partiye geç kaldığını” itiraf etti.

Musk ayrıca Bitcoin’in “geleneksel finans tarafından geniş kabul görmenin eşiğinde” olabileceğini söyledi. SpaceX kurucusunun bu yorumları olumlu olmakla birlikte, Bitcoin’i kişisel bir yatırım olarak taahhüt etmediği için piyasaları hareket ettirmedi.

Ancak kurumsal yatırımcılar daha derin bir düzeltme beklemeden alımlarına devam ettiler. CoinCorner CEO’su Danny Scott, kısa süre önce tek bir kuruluşun kurumsal satın almanın bir göstergesi olan 500 milyon dolar değerinde Bitcoin’i geri çektiğini belirtti.

Bitcoin alıcıları pozisyonlarını korumayı planlıyor gibi görünse de, aynı şey belirli altcoinlerde tanıtılan pump ve dump planları için söylenemez. Birincisi, Dogecoin (DOGE) idi ve bugün XRP’nin 0.75 $ ‘dan %50 düşüşü, birkaç acemi traderın büyük kayıplar yaşamasına neden olmuş olabilir.

Bu şiddetli düzeltmeler traderlar için bir ders olmalı ve onlara duygular ve açgözlülükten uzaklaşmak yerine iyi düşünülmüş bir ticaret stratejisi izlemelerini hatırlatmalıdır.

En az direnç eğilimi ve yolunu belirlemek için ilk 10 kripto para biriminin grafiklerini inceleyelim.

BTC / USD

Bitcoin, son üç gündür düşüş trendi çizgisini kucaklıyordu, ancak boğalar fiyatı bunun üzerine çekemedi. Bu durum, ayıların agresif bir şekilde üst seviyeleri savunduğunu gösteriyor.

20 günlük üssel hareketli ortalama (33.412 $) düzleşti ve göreli güç endeksi (RSI) orta noktaya yakın bir bölgede yer alıyor. Bu da arz ve talep arasında bir denge olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 31.900 dolar desteğinin altına çekerse, BTC / USD paritesi 50 günlük basit hareketli ortalamaya (30.920 dolar) ve ardından 28.850 dolarlık kritik desteğe düşebilir. Bu seviyenin altındaki bir kırılma, daha derin bir düzeltmeyi başlatabilecek bir düşüş eğilimi gösteren üçgen modelini tamamlayacaktır.

Tersine, eğer boğalar fiyatı 35.000 $’ın üzerine çıkarabilirse, çift 38.520 $’a ve ardından 40.000 $’a yükselebilir. Yukarı hareketin bir sonraki ayağı, boğaların fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 41.959,63 $’a çıkardıktan sonra başlayabilir.

ETH / USD

Ayılar, 1.400 dolarlık genel direnci savunurken, boğalar 20 günlük EMA’ya (1.258 dolar) düşüşleri satın alıyor. Bu, Ethereum’un (ETH), önümüzdeki birkaç gün içinde genişlemesi muhtemel olan sıkılaşan bir ticaret aralığında sıkıştığını gösteriyor.

Çözüm olumsuz yönde olursa ve ayılar fiyatı yükseliş çizgisinin altına çekerse, satış yoğunlaşabilir. Bu, 50 günlük SMA’ya (1.005 $) ve ardından 840.93 $’lık kritik desteğe olası bir düşüşle sonuçlanabilir.

Aksine, ETH / USD paritesi mevcut seviyeden yükselirse ve 1.400 $ ile 1.473 $ direnç bölgesinin üzerine çıkarsa, yükseliş trendinin yeniden başladığını gösterecektir. Parite daha sonra 1.675 $’a yükselebilir.

Yukarı eğimli hareketli ortalamalar boğalara bir avantaj sunarken, RSI’daki negatif sapma ayıları tercih ediyor. Göstergeler karışık sinyaller gönderdiği için, yönlü bir bahis yapmadan önce fiyatın kırılmayı tamamlamasını beklemek daha iyidir.

XRP / USD

XRP bugün gün içi 0,755 dolara fırladı. Ancak günün mum çubuğundaki uzun fitil, yatırımcıların long pozisyonlarını agresif bir şekilde kapatmak için daha yüksek seviyeleri kullandığını gösteriyor.

XRP / USD kuru, 0,3885 dolar desteğine düştü. Ayılar fiyatı bu seviyenin altına çekerse, satış yoğunlaşabilir ve parite hareketli ortalamalara ve ardından 0,245 $’a düşerek son kazançların tümünü geri verebilir.

0,245 ABD Dolarının altındaki bir kırılma, 0,17351 ABD Dolarına düşmeye neden olabilir. Öte yandan, boğalar 0,3885 dolar desteğini savunabilirse, kur tekrar 0,60 dolara yükselmeyi deneyebilir.

DOT / USD

Polkadot 29 Ocak’ta 17.7522 $’dan düştü. Boğaların fiyatı 14.7259 $ ile 19.40 $ aralığının tepesine çekememesi, talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

20 günlük EMA (15.41 $) düzleşmeye başladı ve RSI yavaş yavaş merkeze doğru düşüyor. Bu da arz ve talep arasında bir dengeye işaret ediyor. Fiyat 14.7259 $ desteğinden geri dönerse, konsolidasyon birkaç gün daha uzayabilir.

Bu varsayımın aksine, 14.7259 $ desteğinin altında bir kırılma, zayıflığın ilk işareti olacak. Bu, DOT / USD paritesini 11.8383 $’da %61.8 Fibonacci geri çekilme seviyesine çekebilir.

Boğalar fiyatı 19,40 dolar aralığının üzerine çıkarabilirse, bu olumsuz görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, yükseliş trendinin yeniden başladığını işaret edecektir.

ADA / USD

Cardano (ADA) 30 Ocak’ta düşüş trendi çizgisinin üzerine çıktı, ancak boğalar fiyatı 0.38 $ direncinin üzerine çıkaramadı, bu da talebin daha yüksek seviyelerde kuruduğunu gösteriyor.

Bununla birlikte, olumlu işaret, boğaların fiyatın yükselen kanalın destek çizgisinin altına düşmesine izin vermemiş olmasıdır. Alıcılar şu anda 20 günlük EMA’yı (0,33 $) savunmaya çalışıyor.

Mevcut seviyelerde güçlü bir toparlanma, 0,38 $’lık genel dirence ulaşabilir. Boğalar fiyatı bu seviyenin üzerine çıkarabilirse, ADA / USD kuru yükseliş trendine devam edebilir ve bir sonraki hedef 0,48 $’da olabilir.

Tersine, eğer ayılar fiyatı kanalın destek çizgisinin altına çekerse, parite 0,28 $’a ve ardından 50 günlük SMA’ya (0,25 $) düşebilir.

LINK / USD

Chainlink (LINK), son birkaç gündür 24 $ seviyesinin üzerinde kalamadı, bu da traderların rallilerde long pozisyonlarını kapattıklarını gösteriyor.

RSI, bir kırılmada tamamlanacak ve 53’ün altına kapanacak bir alçalan üçgen modeli oluşturmuştur. Bazen, göstergelerdeki modeller, fiyatta yaklaşan yönsel hareketi yansıtır.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın (21.18 $) altına çekebilirse, satış yoğunlaşabilir ve 20.1111 dolarlık desteği kırabilir. Böyle bir durumda, LINK / USD kuru 17.7777 dolara ve ardından 50 günlük SMA’ya (16.63 $) düşebilir.

Parite, 20 günlük EMA veya 20.1111 $ desteğinden geri dönerse ve düşüş trendi çizgisinin üzerinde kalırsa, bu olumsuz görünüm geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, yükseliş trendinin yeniden başlama olasılığını artıracaktır.

LTC / USD

Litecoin (LTC), son birkaç gündür düşüş trendi çizgisinde sert bir dirençle karşı karşıya.

Boğalar önümüzdeki birkaç gün içinde fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkaramazsa, 120 dolarlık desteğin altına düşme olasılığı artar. Böyle bir durumda, LTC / USD kuru, hedefi 55 $ olan bir düşüş eğilimi gösterisini tamamlayacak.

Ancak, düz bir düşüş olmayabilir çünkü boğalar düşüşü 100 dolardan ve ardından tekrar 70 dolardan durdurmaya çalışacaklar.

Boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilir ve sürdürebilirse, bu olumsuz görüş reddedilecektir. Böyle bir hareket, satış baskısının sona ermiş olabileceğini gösterecektir. Artan yönde, 150 doların üzerinde bir kırılma, boğaların geri dönüş yaptığını gösterecek.

BCH / USD

Bitcoin Cash’teki (BCH) rahatlama rallisi, 20 günlük EMA’da (429 $) sert bir dirençle karşı karşıya, bu da ayıların bu seviyeyi korumaya çalıştığını gösteriyor. Fiyat düşerse ve 370 ila 353 dolarlık destek bölgesinin altına inerse, altcoin 275 dolara düşebilir.

Bu varsayımın aksine, eğer boğalar fiyatı düşüş trendi çizgisinin üzerine çıkarabilirse, BCH / USD kuru 465 dolara ve ardından 539 dolara yükselebilir. Fiyat bu dirençten düşerse, parite konsolidasyonunu birkaç gün daha uzatabilir.

BNB / USD

Binance Coin (BNB) bir önceki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 47.2187 $ ‘a yükseldi ve bugün 50.60 $ ile yeni bir rekor kırdı. Bir varlık sınıfının fiyatı yeni bir tüm zamanların en yüksek değerini oluşturduğunda, boğaların komuta ettiğini gösterir.

Bununla birlikte, bugünün mum çubuğundaki uzun fitil, 50 $’lık psikolojik dirence yakın bir kar alımı olduğunu gösteriyor. Fiyat 50 doların üzerine çıkamaz ve devam edemezse, BNB / USD paritesi birkaç gün boyunca dar bir aralıkta konsolide olabilir.

Bir kırılma ve 50 doların üzerinde kapanış, yükselişin 60 dolara ulaşabilecek bir sonraki ayağını başlatabilir. Tersine, eğer ayılar fiyatı 46 doların altına çekerse, parite artan genişleyen kama modelinin destek çizgisine düşebilir. Bu desteğin altında bir kırılma, daha derin bir düzeltmenin başlangıcına işaret edebilir.

XLM / USD

Boğalar ve ayılar, geçtiğimiz üç gün boyunca 0,325 ila 0,35 ABD Doları aralığında bir üstünlük savaşına kilitlendi. Boğalar Stellar’ı (XLM) 28 ve 30 Ocak’ta 0.35 $’ın üzerine çıkarsa da, bugün daha yüksek seviyeleri sürdüremediler, bu da traderların rallilerde kar alımı yaptığını gösteriyor.

Bununla birlikte, boğalar, fiyatın 20 günlük EMA’nın (0,28 $) altına düşmesine izin vermedi, bu da daha düşük seviyelerde birikim olduğuna işaret ediyor. Boğalar şu anda fiyatı genel direnç bölgesinin üstüne çıkarmaya ve sürdürmeye çalışıyor.

Başarılı olurlarsa, XLM / USD kuru 0,409 dolara yükselebilir. Bu direncin üzerinde bir kırılma ve kapanış, yolculuğu 0,50 dolara doğru başlatabilir. Yükselen hareketli ortalamalar ve 61’in üzerindeki RSI, boğaların üstünlüğe sahip olduğunu gösteriyor.

Ayılar fiyatı 20 günlük EMA’nın altına çekerse bu olumlu görüş geçersiz hale gelecektir. Böyle bir hareket, fiyatı 50 günlük SMA’ya (0.228 $) çekebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.