YouTube Hesabı Kapatılan Irkçı Aktiviste Kripto Bağışı Yağdı!

«

YouTube Hesabı Kapatılan Irkçı Aktiviste Kripto Bağışı Yağdı!

Çevrimiçi destekçiler, YouTube hesabı “şiddet ve nefreti teşvik ettiği” gerekçesiyle askıya alınan ırkçı aktivist Stefan Molyneux’ya neredeyse 100 bin dolar değerinde kripto para bağışı yaptı.29 Haziran’da Twitter hesabında YouTube hesabının askıya alındığını belirten bir video paylaşan Molyneux, web sitesi üzerinden kripto para bağışı talebinde bulundu. Irkçı aktivist, Bitcoin (BTC), Bitcoin Cash (BCH), Ether (ETH), Dash (DASH), Skycoin (SKY), Dogecoin (DOGE) ve Monero (XMR) bağışları için adresler paylaştı.Destekçileri, YouTuber’a çeviri yayın saati itibarıyla 433 BCH, çoğunluğu 0,001 BTC veya daha azından oluşan birçok Bitcoin ve 10 dolar değerinde ETH gönderdi. Irkçı aktivist 29 Haziran itibarıyla yaklaşık 100 bin dolar bağış toplamış oldu.Molyneux, benzer bir talepte ocak ayında, YouTube kanalının ortak programını iptal ettiğinde de bulunmuştu.YouTube temsilcisi, yasakla ilgili CNN’e yaptığı açıklamada “YouTube’da nefret söylemini yasaklayan sıkı politikalarımız mevcut ve bu politikaları sürekli veya aşırı bir şekilde ihlal eden kanalları askıya alıyoruz.” diye belirtti.

YouTube yasakları

YouTube, haziran ayında nefret söyleminde bulunan ve şiddeti teşvik eden altı bilindik profili askıya aldı. Bunların arasında Richard Spencer, Amerikan Rönesans grubu, eski KKK lideri David Duke de yer alıyor. Richard Spencer, Bitcoin’i sağ kanadın para birimi olarak tanımlayan bir beyaz milliyetçisi.SPLC, Molyneux gibi neo-Nazi’lere bağış için kullanıldığı tespit edilen Bitcoin cüzdanlarını takip ediyor. Spencer’ın adresi şimdiye kadar yalnızca 0,88920026 BTC, yani 8.135 dolar aldı. Amerikan Rönesans’a ait olduğu bilinen tek adreste ise hiç bağış yok.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *