Bitcoin Yatırımcıları Yıl Sonuna Kadar 15 Bin Doları Görmeyi Umuyor

«

Bitcoin Yatırımcıları Yıl Sonuna Kadar 15 Bin Doları Görmeyi Umuyor

Dev kripto saklama hizmeti Bitcoin IRA’nın bir anketine göre platform müşterilerinin yüzde 42’si, Bitcoin (BTC) fiyatının 2020 sonuna kadar 15 bin doları geçmesini bekliyor.29 Haziran tarihli duyuruya göre Bitcoin IRA, 300’den fazla müşterisi ile bir anket yaptı. Katılımcıların yüzde 57’si, uzun vadeli yatırım olarak kripto para satın alacaklarını söyledi.

Bitcoin için umutlar yüksek

Bitcoin IRA’nın pazarlama başkanı Mike Schrobo,  yaptığı açıklamada tüm anket katılımcılarının bireysel yatırımcı olduğunu belirtti. Şirketin fiyat tahminin doğru olduğuna inanıp inanmadığı sorulan Schrobo, şöyle yanıtladı:

“Kriptonun finans sistemine sunduğu uzun vadeli temel yararlar ve değerlere inanıyoruz. Bitcoin’in yaygınlığı ve nadirliğinin ve salgın sırasında yasal para arzının da artmasıyla birlikte yukarı yönde fiyat baskısı da artacaktır.”

Ankete göre katılımcıların yüzde 53’ü, yatırımlarından kredi verme veya yatırım yapma yoluyla faiz kazanmak ile ilgileniyor. Katılımcıların yüzde 46’sı değerli madenlere yatırım yapmaya da ilgi gösteriyor.

Bir Cevap Yaz

Onur Onuk Hakkında

avatar

Onur Onuk

Onur Onuk 1995 doğumlu ve Balıkesir'de yaşamaktadır. Uzun süredir kripto ve haber sektöründe editörlük yapmakta olup haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Soru ve Önerileriniz için onuronuk@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz .

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *