Crypto.com Kripto Sektöründe Şimdiye Kadarki En Büyük Sigorta Poliçesini Aldı

«

Crypto.com Kripto Sektöründe Şimdiye Kadarki En Büyük Sigorta Poliçesini Aldı

Crypto.com, Lloyd’s Syndicate 2012’de Arch Underwriting tarafından sağlanan 100 milyon dolarlık doğrudan sigorta poliçesi aldı. 11 Mayıs tarihli duyuruya göre yeni poliçe, Crypto.com’un toplam sigorta kapsamını 360 milyon dolara çıkaracak. Şirket, tüm kripto para sektöründe en büyük sigorta kapsamına sahip olduğunu iddia ediyor.

Crypto.com 100 milyon dolarlık doğrudan poliçe aldı

Marszalek, 100 milyon dolarlık poliçenin Crypto.com tarafından alınan en büyük doğrudan poliçe olduğunu, diğer poliçenin dolaylı yoldan saklama hizmeti ortağı Ledger Vault yoluyla geldiğini söyledi.

“Sigorta poliçesi, fiziksel hasar veya tahribat (doğal afetler dahil) ve üçüncü taraf hırsızlığı gibi çeşitli olaylar ile bağlantılı kayıpları kapsıyor.” diye belirten CEO, şirketin “özel ihtiyaçlarına uyan kapsama koşullarını sağlayabildiğini” ekledi.

İşlem hacmi fırladı

Crypto.com, aynı zamanda kullanıcı sayısının altı ayda, corona virüs salgınına rağmen iki katına çıktığını ve 2 milyona ulaştığını duyurdu. Marszalek, “2020’nin ilk çeyreğinde yeni kullanıcı sayısı ve işlem hacmi bakımından rekor seviyeleri gördük. Güz 2019 ile ilkbahar 2020 arasında kullanıcı sayımız iki katına, yani 1 milyondan 2 milyona çıktı ve işlem hacmimiz aralık ile nisan ayları arasında üç katına çıktı.” diye belirtti.

“ABD hükümetinin teşvik paketlerini duyurmasından ardından kesinlikle artış gördük. Parasal genişleme nedeniyle parasal politikaya duyulan güvensizlik, yarılanmaya doğru Bitcoin’e büyük bir güç sağladı. Geçtiğimiz iki haftada kullanıcı sayısında önemli bir artış gördük.”

Bir Cevap Yaz

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için ermelih@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *