Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$63,391.26
+2538.56
Ethereum
$3,064.48
+92.26
Litecoin
$80.71
+1.5
DigitalCash
$28.91
+1.45
Monero
$116.83
-2.42
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$26.08
+0.78
Dogecoin
$0.15
0

Ethereum Blockchain Ağında Ölçeklenebilir Olmak için 2 Milyon Dolar Yatırım Yaptı

0 367

Ethereum Blockchain Ağında Ölçeklenebilir Olmak için 2 Milyon Dolar Yatırım Yaptı.

Placeholder, Dragonfly Capital Partners ve bir dizi yatırımcı, Ethereum ağı üzerinde Sıfır Bilgi İspatı ile ölçeklenebilirlik getirmeyi hedefleyen blockchain girişimi Matter Labs’e 2 milyon dolar tohum yatırımı yaptı.

Matter Labs tarafından 23 Eylül tarihli basın duyurusuyla açıklanan 2 milyon dolarlık tohum yatırımında oturumu Placeholder yönetirken, 1kx, Dekrypt, Hashed ve Dragonfly Capital Partners da katılımcı olarak yer aldı. Açıklamaya göre, Matter Labs Ethereum blockchain ağı üzerinde çalışan Katman 2 ölçeklenebilirlik ve gizlilik çözümü için bir yıldır çalışıyor.

Yapılan açıklamaya göre, tohum yatırımı öncelikle blockchain girişiminin Ar-Ge yol haritasını güçlendirmek için kullanılacak. Bu kapsamda, bilim ve mühendislik ekiplerinde büyüme sağlanacak. Matter Labs ekibi, Sıfır Bilgi İspatı ile ilgili protokollerin ve altyapının geliştirilmesine odaklanacak.

Sıfır Bilgi İspatı, güven bağı bulunmayan bir tarafın gerçekleştirdiği bilgi işlemin doğruluğunun, diğer tarafça bağımsız olarak onaylanmasını sağlayan bir kriptografik protokol ağacı olarak biliniyor. Matter Labs bu bağlamda yaptığı geliştirmelerde, Ethereum kurucularından Vitalik Buterin’in de adını sıkça andığı Katman 2 ölçeklendirme çözümü ZK Rollup’ı kullanıyor.

ethereum blockchain ile ilgili görsel sonucu

Ethereum Vakfı projeyi destekliyor

Şirket, blockchain’i güvenli, ölçeklenebilir ve sansüre dayanıklı hale getirme potansiyeli bulunan bu yeni mimari üzerinde çalışmak için Ethereum Vakfı’ndan yetki almıştı. Yapılan açıklamaya göre Matter Labs’ın yüksek hacim ve düşük işlem maliyeti için tasarlanan ödeme platformu, prototip olarak Ethereum ana ağında canlıya alınmış bulunuyor.

Sıfır Bilgi İspatının blockchain’in ölçeklenebilirlik sorunu karşısında en fazla umut vadeden çözüm olarak öne çıktığını file getiren Matter Labs Kurucu Ortağı Alex Gluchowski, basınla paylaşılan bildiride şu ifadeleri kullandı:

“Özellikle üst düzey merkezsizleşmeye ihtiyaç duyan uygulamalarda bu yöntem hayati önem taşıyor. Sıfır Bilgi İspatı (ZKP), oyun teorisi tabanlı teşvikleri kullanan diğer yaklaşımların aksine tümüyle matematiğe dayanıyor. Böylelikle kullanıcı deneyimini daha basit hale getirip, kullanıcının harcaması gereken emeği en aza indiriyor.”

Haftanın Blockchain yatırımları

 Blockchain tabanlı analitik çözümleri geliştiren Elementus, kripto dostu varlık yöneticisi Fidelity Investments’ın kardeş şirketi de bulunan destekçilerden 3,5 milyon dolar topladı. Öte yandan Çinli internet devi Tencent, dağıtık defter teknolojileri tabanlı tedarik zinciri şirketi Everledger’a yapılan 20 milyon dolarlık yatırıma öncülük etti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.