Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,732.52
-328.44
Ethereum
$3,232.17
+13.1
Litecoin
$85.24
-0.39
DigitalCash
$31.37
-0.6
Monero
$120.86
-1.19
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$28.31
-0.19
Dogecoin
$0.16
-0

Çin’den Blockchain’e Onay ,Tron Fiyatı Arttı

0 349

Çin’den Blockchain’e Onay ,Tron Fiyatı Arttı .

Çin, önümüzdeki yıl Ocak ayında yürürlülüğe girecek olan ”kripto yasa”nın duyurulmasının ardından hızla blockchain yanlısı bir tutum sergilemeye başladı.

Çin: Blockchain yasal olmalı

Yetkililer, Twitter merkezli kripto haber kaynağı cnLedger’ın 28 Ekim’deki gönderisine göre, Çin’in aniden blockchain’e dönmesinin ardından, söz konusu teknolojinin dolandırıcılık olduğunu iddia ettikleri tweetlerini siliyor. Devlet başkanı Xi Jinping, geçtiğimiz hafta blockchain ile ilgili olumlu bir konuşma yapmıştı. Xi, Çin’in söz konusu teknolojide bir dünya lideri olması gerektiğini ve ekonomisine uygulaması gerektiğini belirtmişti. CnLedger’a göre, büyük sosyal medya platformları şimdiden blockchain karşıtı içerikleri sansürlemeye başladı.

“Blockchain teknolojisinin dolandırıcılık olduğunu söyleyen haberler YASAKLANIYOR.” diye belirtti.

Bu adım ironi içeriyor çünkü, cnLedger’ın da belirttiği gibi geçmişte, blockchain ve kripto paralar ile ilgili içerikler kaldırılıyordu. Pekin’in yoğun baskı uyguladığı blockchain platformu Tron (TRX) da, son gelişmelerden fayda sağladı. TRX/USD paritesi, son 24 saat içerisinde neredeyse yüzde 25 artış gösterdi. CEO Justin Sun, ”mega şirket” olarak tanımladığı, ismi henüz açıklanmayan bir şirket ile iş birliği yaptığını duyurdu.

CnLedger, Çin’in App Store üzerinde en çok indirilen uygulaması olan Xuexi Qiangguo’nun, Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ile ilgili eğitici içerik ekleyeceğini duyurdu. Xi’nin partisi Çin Komunist Partisi tarafından işletilen medya hizmeti CPS News, parti üyelerinin söz konusu teknolojiyi daha iyi tanıması için bir araç yayınladı. Çin, blockchain için uluslararası finans dahil çeşitli kullanım alanları açıkladı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.