Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$50,735.58
-553.76
Ethereum
$2,918.85
-59.23
Litecoin
$69.14
+0.42
DigitalCash
$29.42
-0.07
Monero
$123.29
+1.73
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.25
-0.48
Dogecoin
$0.08
0

Zaman Geldi mi ? Tarihi Bir Bitcoin Balina Oranı Yüzde 95’in Üzerinde!

0 307

Zaman Geldi mi ? Tarihi Bir Bitcoin Balina Oranı Yüzde 95’in Üzerinde!

Birçok Bitcoin boğası ve HODLer’ı, bu yıl Bitcoin’in fiyatını 19.000 doların üzerinde kapatacağını belirtiyor. Ancak Blockchain analiz firması CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, Bitcoin balina faaliyetlerinin kesinlikle düşüşe işaret ettiğini söylüyor.

CryptoQuant CEO’su: Önemli bir Bitcoin balina oranı %95’in üzerinde

The Coinist Podcast’in yeni bir bölümünde CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, önemli bir balina oranının %95’in üzerinde olduğunu belirtiyor. CryptoQuant CEO’suna göre, bu yana doğru ya da satış baskısının kısa vadede devam edeceğini gösteriyor. Ki Young Ju konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BALİNA ORANI, BORSALARDA KULLANICILARDAN GELEN İLK ON İŞLEMİN TOPLAM GİRİŞLERE BÖLÜNMESİYLE HESAPLANIYOR VE KAÇ BALİNA OLDUĞUNU VE BALİNALARIN KAÇ BİTCOİN YATIRDIĞINI GÖSTERİYOR. BU DEĞER %95’İN ÜZERİNE ÇIKTIĞINDA BU, MEVDUATIN %95’İNİN İLK ON MEVDUATA AİT OLDUĞU ANLAMINA GELİR. SONUÇ OLARAK PİYASA MUHTEMELEN DÜŞÜŞ EĞİLİMİNDEDİR VEYA TARİHSEL VERİLERE GÖRE YATAY SEYREDER.

Milyarder Winklevoss'lar 500 Bin Dolarlık Bitcoin Tahminlerinde Israrcı!

Ki Young Ju: Bazı büyük Bitcoin madencileri, satış baskısını etkiliyor

Ki Young Ju, bazı büyük madencilerin, fiyatı diğer madencileri sektöre girmekten caydıracak bir seviyede tutma umuduyla, satış baskısını etkilediğini söylüyor. Ki Young Ju konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BİR OG BALİNA OLSAM BİLE, BU FİYATA SATMAK VE HENÜZ TASFİYE ETMEK İSTEMEZDİM. ANCAK GÖRÜNÜŞE GÖRE, BAZI OG BALİNALAR BİRAZ BİTCOİN SATMAYA ÇALIŞIYOR. BUNUN, FİYATLARI 20.000 DOLARIN ALTINDA TUTMAK İSTEYEN BAZI MADENCİLER OLACAĞINI SÖYLEYEBİLİRİM. ÖRNEĞİN MADENCİLER, MADENCİLİK SEKTÖRÜNE YENİ RAKİPLERİN KATILMASINI İSTEMEDİKLERİ İÇİN BİTCOİN FİYAT SEVİYELERİNİ 20.000 DOLARIN ALTINDA TUTMAK ZORUNDA. YA DA BAZI BALİNALAR, BAZI PİYASA MANİPÜLATÖRLERİ, DAHA FAZLA KONSOLİDASYON İSTİYORLAR. SATIŞ YAPANLARIN AMACINI ANLAYAMIYORUZ… ON-CHAİN VERİLER BİZE KURUMSAL SPOT VURUŞLARININ AKIŞINI SÖYLEYEMEZ, ANCAK BUNUN BİREYSEL YATIRIMCILARA KARŞI OG BALİNALARININ SAVAŞI OLDUĞUNU SÖYLÜYOR.

Ki Young Ju, Bitcoin piyasasına girmeden önce görmek istediği şeyleri açıklıyor

Ki Young Ju, Bitcoin piyasasına girmeden önce görmek istediği önemli şeyleri açıklıyor. Ki Young Ju konuya yönelik açıklamalarına şunları ekliyor:

BENCE BALİNA ORANI %95’İN ALTINA DÜŞTÜĞÜNDE VE BORSA GİRİŞLERİNDE VE ÇIKIŞLARINDA, ÖZELLİKLE DE GİRİŞLERDE ÖNEMLİ BİR DEĞİŞİKLİK YOKSA VE BALİNALAR BORSALARDAN ÇEKİLMEYE BAŞLADIĞINDA, BUNUN KISA VADELİ BİR YÜKSELİŞ SİNYALİ OLACAĞINI SÖYLEYEBİLİRİM. HALA KISA VADELİ BİR DÜŞÜŞ YAŞIYORUM VEYA YANA DOĞRU İLERLİYORUM, ANCAK BENİ ENDİŞELENDİREN ŞEY, ON-CHAİN VERİLERİN MİCROSTRATEGY VE DİĞERLERİ GİBİ KURUMSAL YATIRIMCILARDAN GELEN ANLIK GİRİŞ AKIŞLARINI GÖREMEMESİ. BU NEDENLE BU SPOTTAN GELEN SATIN ALMA BASKISI GİRİŞLERİ YENİYOR VE AYRICA İNSANLARIN DUYGULARI… İNSANLAR FOMOİNG. BU BENİ GERÇEKTEN KORKUTUYOR, BU YÜZDEN FİYAT YAKLAŞIK ÜÇ GÜN BOYUNCA YATAY SEYREDERSE SHORT’LARIMI KAPATMAYI DÜŞÜNÜYORUM.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.