Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,917.88
+52.53
Ethereum
$3,528.81
-29.08
Litecoin
$97.63
+0.89
DigitalCash
$38.02
+1.15
Monero
$133.95
+0.33
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.45
-0.48
Dogecoin
$0.20
+0.01

Trump seçimi kaybederse bitcoin yükselir

0 269

Trump seçimi kaybederse bitcoin yükselir .

ADVFN CEO’su Clem Chambers’a göre, 2020 yılındaki Bitcoin fiyatı, ABD Başkanı Trump’ın seçimi bir kez daha kazanıp kazanamamasına doğrudan bağlı. Hisse senedi ve yatırım analiz şirketi ADVFN’nin CEO’su Clem Chambers, Bitcoin’in (BTC) 2020 yılındaki değerini belirleyecek en önemli kriterin ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşı olduğunu vurguladı. Forbes sitesinde kaleme aldığı yazıda Chambers, iki ülke arasındaki ticari gerginliğin artması durumunda Çin halkının yerel para biriminde kalmak isteyeceğine, kripto para birimlerine yüz çevireceğine inandığını söyledi. Trump hükümeti ile Çin arasındaki gerginliğin artmasının hisse senetlerine olumlu yansıyacağını, ancak yuan dışındaki para birimleri için kötü sonuçlar meydana getireceğini savundu. Ayrıca Chambers, ABD ve Çin arasındaki müzakere görüşmelerinin kısa vadede olumlu sonuçlanacağına inanmadığını da ekledi. ABD Başkanı Trump ile Çin hükümeti diyaloğunda gerilimin ne zaman artacağını tahmin etmenin güç olduğunu ifade eden Chambers, “2020 yılının ilk aylarında Bitcoin fiyatlamasında keskin dönüşler yaşanabilir” yorumunda bulundu.


ABD-Çin arasındaki ticari savaşın Bitcoin’e olası etkisi. Kaynak: ADVFN

Chambers’a göre, Ocak 2020 itibarıyla Bitcoin yukarı ya da aşağı yönlü keskin bir dönüş yapacak. İki ülke arasındaki ticari tutuma bağlı olarak, yılın ilk ayında Bitcoin’in değeri 6.000 dolar desteğine yaklaşırsa, ayı piyasasının etkili olacağını ve 4.000 dolara kadar düşüş yaşanacağını öngörüyor. Ticaret savaşlarının durulması ve olumlu bir tablo gözlenmesi durumunda ise, BTC/USD paritesinin 9.000 seviyesine kadar çıkacağını ifade ediyor.

Trump düşerse, Bitcoin yükselir

İkinci dönem başkanlık adaylığı için çalışmalarına başlayan Donald Trump’ın, seçim kampanyası esnasında Çin’e olan tutumunu değiştirme ihtimalinden söz ediliyor. Chambers, ABD Başkanı Trump’ın, anket sonuçlarına göre Çin’e olan tutumunu belirleyeceğini öne sürdü.  Propaganda süreci Trump’ın istediği gibi giderse, Çin ambargosunun genişletilmesi gündemde. Tersi durumunda ise iki ülke arasındaki suların durulması söz konusu olabilir. Chambers, ABD seçim sürecinin Bitcoin’in fiyatına doğrudan etkili olacağını şu sözlerle vurguluyor:

“Trump yükselirse, Bitcoin düşer. Trump düşerse, Bitcoin yükselir.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.