Ripple CEO’su Coinbase’in siyaset yasağını eleştirdi

«

Ripple CEO’su Coinbase’in siyaset yasağını eleştirdi

Blockchain temelli ödeme şirketi Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, Coinbase’in çalışanlarının iş yerinde siyasi tartışmalara girmesini kısıtlayan yeni politikasını eleştirdi.Coinbase CEO’su Brian Armstrong, ilk kez 27 Eylül tarihli blog gönderisinde “apolitik” politikayı duyurmuştu. Armstrong, Coinbase çalışanlarını siyasi tartışmalara karışmamaya ve şirketin küresel açık finans sistemi oluşturma misyonuna odaklanmaya teşvik etti.

Garlinghouse, CNBC’ye yaptığı açıklamada teknoloji şirketlerinin sosyal sorunları çözmeye katkı sağlamak ile yükümlü olduklarını ileri sürdü.Garlinghouse, teknoloji şirketleri ve platformlarının bazı sosyal sorunları daha kötü hale getirdiğini, bu nedenle bu sorunlar üzerine çalışmak için istekli olmaları gerekiğini söyledi.Örneğin Ripple, izleyicileri binlerce dolar XRP göndermeleri için kandıran dolandırıcı videoları tespit edemediği için YouTube’a dava açıyor.

Bir Cevap Yaz

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *