Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$68,713.22
-490.54
Ethereum
$3,834.66
+75.83
Litecoin
$83.92
-0.98
DigitalCash
$30.01
-0.34
Monero
$142.95
+2.27
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$32.00
+0.36
Dogecoin
$0.17
-0

Ödeme Devi Visa’dan Bitcoin Müjdesi

0 402

Ödeme Devi Visa’dan Bitcoin Müjdesi

Küresel ödeme şirketi Visa, Bitcoin (BTC) ve diğer kripto para birimlerine destek vermek üzere oluşturduğu yol haritasını paylaştı.22 Temmuz tarihinde resmi blog sayfası üzerinden açıklama yapan Visa, dijital para birimleri ile ödeme konusunda atacağı adımları detaylandırdı.

Paranın dünya genelinde nasıl hareket ettiğini yakından izlediklerini söyleyen Visa yetkilileri, yeni ticaret biçimlerini desteklemek için ağ kapasitelerini genişletme hazırlığında olduklarını ifade ettiler.Dijital para birimi kavramını, “10 yıl önce Bitcoin ile hayatımıza giren ve özel anahtarlarla (private key) kontrol edilen dijital nakit” şeklinde tanımlayan Visa, hem tüketicilerin hem de kurumların dijital para birimlerini benimsediklerini söyledi.Transfer işlemlerinde tercih edilen stablecoin’lere de değinen Visa, stablecoin arzının 10 milyar doların üzerine çıktığını vurguladı.

Gerçek zamanlı dönüşüm

Coinbase ve Fold gibi lisanslı dijital para platformlarıyla halihazırda çalıştığını hatırlatan Visa, 61 milyon kullanıcı içeren ağıyla küresel köprü oluşturmak istediğini belirtti.

Dijital cüzdanlara benzer şekilde, kripto para hizmet sağlayıcılarının Visa Direct sistemine dahil olarak Visa’nın tüm özelliklerini kullanabildiklerine vurgu yapan yazıda, tüketicilerin dijital para birimlerini dönüştürmelerinin mümkün olduğu söylendi. Blog yazısında şöyle denildi:

“Visa kimlik bilgilerine gerçek zamanlı erişim sağlayacak altyapı sayesinde, transferlerin hızlı ve daha kolay hale gelmesi hedefleniyor.”

İşlemlerin büyük kısmını FastTrack altyapısı ile birleştirmeyi amaçlayan Visa, dijital para alanında işlem yapanlar da dahil olmak üzere FinTech’lerin küresel ağına entegre olmalarını bekliyor.Dijital para birimlerinin daha fazla sayıda insana ulaşmasını istediklerini aktaran blog yazısında, paranın gelecekteki rolünü şekillendirmek ve desteklemeyi arzu ettikleri vurgulandı.Yakın gelecekte dijital para birimlerine verilecek yeni destek planları hakkında açıklama yapılacağı da yazıda belirtildi.

Gelecek 10 yılın en büyük trendi CBDC olacak

Visa’nın kripto projelerinin başındaki isim Cuy Sheffield, CBDC olarak bilinen, merkez bankaları tarafından geliştirilen kripto para birimlerinin önümüzdeki on yıldaki en önemli trendlerden biri olacağını düşünüyor. Sheffield bir süredir CBDC projelerini destekliyor. Visa, bu yılın başlarında dijital paralar üzerine çeşitli patent başvuruları yapmıştı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.