Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

NBA: Brooklyn Nets Oyuncusu Spencer Dinwiddie Sözleşmesini Tokenize Edemez

0 404

NBA: Brooklyn Nets Oyuncusu Spencer Dinwiddie Sözleşmesini Tokenize Edemez

Ulusal Basketbol Birliği (NBA), Brooklyn Nets’in oyuncusu Spencer Dinwiddie’ye 34,4 milyon dolarlık sözleşmesini tokenize edemeyeceğini bildirdi.

New York Times’ın 27 Eylül’de bildirdiği üzere, NBA Dinwiddie’nin girişiminin toplu iş sözleşmesine karşı olduğunu belirtti. Açıklama şu şekilde:

“Son haberlere göre, Spencer Dinwiddie yatırımcılara oyuncu sözleşmesiyle desteklenecek ‘tokenize menkul kıymet’ satmayı planlıyor. C.B.A. tarafından konulan şu madde söz konusu düzenlemeyi yasaklamaktadır: ‘Hiçbir oyuncunun üniformalı oyuncu sözleşmesi kapsamında takımdan ödeme alma hakkını hiçbir üçüncü tarafa devredemez veya aktaramaz.’”

Dinwiddie New York Times’a projenin kapsamını daha detaylı açıklamak için lig yetkililerine göstermeyi ve bu şekilde yetkililerin fikrini değiştirmeyi umduğunu söyledi. Girişimini ise şöyle yorumladı:

“Hayranı olarak bir oyuncuya yatırım yapmak, oyuna ortak olmanın daha iyi ne yolu olabilir. […] Benim girişimimle, o yıl iyi oynarsam ve yeni anlaşmamın ilk yılki kârını bölüşürsek, yatırım aracının getirileri fazlasıyla artıyor.”

brooklyn nets bitcoin ile ilgili görsel sonucu

Artırılmış hayran katılımı

Dinwiddie habere göre sözleşmeyi tokenize ederek, yatırımcıların anlaşmanın ikinci yılından sonra daha da kazançlı bir sözleşme kazanmak için Dinwiddie’nin yeterince iyi oynayabileceğine dair bahis ve yatırım yapmalarına olanak tanıyor.

Times gazetesine göre Dinwidde, şirketi Dream Fan Shares tarafından geliştirilen Ethereum tabanlı bir menkul kıymet tokeni arzıyla 4,95 milyon doları 13,5 milyon dolara çıkarmak istemekteydi. Ayrıca yatırımcılara sözleşme süresi boyunca faiz oranlarında birkaç puanlık bir garanti vermeyi ve asgari yatırımı 150.000 dolar olarak belirlediği bildiriliyor.

Türk Futbol Kulübü Galatasaray SK, spor tokenizasyon platformu Chiliz ve blockchain spor hayran girişimi Socios ortaklığıyla Ethereum tabanlı fan tokenleri çıkarmayı planlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.