Maker’da Kilitli Tutulan Değer 1 Milyar Doları Aştı

«

Maker’da Kilitli Tutulan Değer 1 Milyar Doları Aştı

Ethereum’da merkeziyetsiz finansın kurucu nitelikteki protokolü MakerDAO (MKR), kasalarında kilitli tutulan toplam değer bakımından tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.Defipulse’un verilerine göre MakerDAO kasalarında tutulan teminatın değeri, 22 Temmuz’da başlayan sert yükselişin ardından 1 milyar doların üzerine çıktı.

Total Value Locked (USD) in Maker

Kaynal: Defipulse.com

Büyümenin büyük çoğunluğu, hala Dai (DAI) madenciliği için en çok kullanılan teminat olan Ether’in güçlü fiyat artışından kaynaklanıyor. 22 Temmuz’dan beri Maker’da tutulan Ether miktarı yüzde 13 artış gösterirken, dolar cinsinden değeri neredeyse yüzde 60 yükseldi.Temin edilen Ether sayısındaki artış, Maker topluluğunun Ether için “borç sınırını” yükseltmek için iki ayrı teklifi 17 ve 20 Temmuz’da oylamasından dolayı bir rastlantı değil. Oylamalar sonucunda Ether teminatıyla madenciliği yapılabilecek DAI miktarı 160 milyondan 220 milyona yükseldi.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *