Dünyaca Ünlü YouTuber Bitcoin Dolandırıcılığına Kurban Gitti

«

Dünyaca Ünlü YouTuber Bitcoin Dolandırıcılığına Kurban Gitti

6,7 milyon takipçisi olan popüler YouTuber Ajey Nagar, “Bitcoin Giveaway Scam” kurbanı oldu.Saldırı, Nagar’ın ikinci Youtube kanalı olan CarryisLive’da gerçekleşti. Ünlü YouTuber’ın ünlülerle video oyunları oynadığı yayın, Bitcoin dolandırıcılığı için kullanıldı.Daha önce hediye Bitcoin dağıtımı yapıldığı iddia edilerek birçok dolandırıcılık vakası yaşanmıştı. SpaceX ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın Bitcoin dağıttığını iddia eden bir yayın yakın zaman önce gerçekleştirilmişti. Dolandırıcılar, gönderilen BTC’lerin iki katını geri yollayacaklarını söylüyorlardı.Haber yayına hazırlanırken Ajey Nagar, YouTube kanalının normale döndüğünü açıkladı.

Tweet

Kaynak: Ajey Nagar / Twitter  

Bitcoin hediye dolandırıcılıkları son zamanlarda sıklıkla gerçekleştiriliyor. , Elon Musk’a ait olduğunu iddia eden kanallardan sahte Bitcoin hediyeleri dağıtıldı. 150.000 dolardan fazla para toplandı.Dolandırıcılar son zamanlarda VeChain VET token sahiplerini de hedef belirledi. “Paranı ikiye katla” etkinlikleri düzenlediler. YouTube’un yasal ekibi ise platformun kripto para dolandırıcılıklarından sorumlu olmadığını savunuyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *