Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,224.66
-644.7
Ethereum
$3,533.71
+22.58
Litecoin
$78.69
-0.57
DigitalCash
$25.93
-0.36
Monero
$172.83
+0.24
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.34
-0.08
Dogecoin
$0.14
-0.01

Kanada Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yaktı !

0 420

Kanada Bitcoin ETF’sine yeşil ışık yaktı !

Büyük Kanadalı yatırım yöneticisi CI Global Asset Management, 9 Mart 2021’de kendi Bitcoin ETF’ini başlatmak üzere. Öte yandan, bir başka Bitcoin ETF’i, ülkenin menkul kıymetler düzenleyicisi CI Global Asset Management’ın başvurusu için “nihai fon izahnamesi” hazırlarken Kanada’ya ulaşmak üzere.CI Galaxy Bitcoin ETF (BTCX) olarak adlandırılan ETF’in, 9 Mart’ta Toronto Menkul Kıymetler Borsası’nda (TSX) piyasaya sürülmesi bekleniyor. Mike Novogratz’ın Galaxy Digital Capital Management’ı, alt danışman olarak görev yapacak.

1965 yılında kurulan CI Global Asset Management, Ocak 2021 itibariyle yönetimi altında 180 milyar doların üzerinde bir değer tutan bir varlık yöneticisi. Firma, Kanada’nın menkul kıymetler düzenleyicisinden bugün, kendi Bitcoin ETF’ini başlatmak için gerekli olan onayının alındığını duyurdu.Açıklamada BTCX, “yatırımcılara kurumsal kalitede bir fon platformu aracılığıyla Bitcoin’e yatırım yapmanın uygun bir yolunu sağlayabilecek” bir araç olarak tanımlandı.

Mike Novogratz “Bitcoin danışmanı” olacak

Bloomberg Galaxy Digital Bitcoin Endeksi kullanılarak fiyatlandırılacak bu ETF ile doğrudan birincil kripto para birimine yatırım yapılacak.CI GAM, ETF’nin yöneticisi olarak görev yaparken; kurucusu ve CEO’su uzun süredir BTC savunucusu olan Mike Novogratz olan Galaxy Digital Capital Management, “Bitcoin danışmanı” olarak görev yapacak. Yani GDAM, BTC ticaretini ETF adına gerçekleştirecek.

GDAM’da varlık yönetimi başkanı Steve Kurz şu yorumlarda bulundu:

“ORTAYA ÇIKAN DİJİTAL VARLIK SINIFININ İKNA EDİCİ BÜYÜME VE ÇEŞİTLENDİRME FIRSATLARI SUNDUĞUNA İNANIYORUZ. CI GALAXY BİTCOİN ETF, GELENEKSEL YATIRIMCILARIN BİTCOİN’E MARUZ KALMALARI İÇİN BASİT VE GÜVENLİ BİR ERİŞİM NOKTASI SUNUYOR.”

BTCX dışında iki taraf da, “dünyanın doğrudan ETH’ye yatırım yapılan ETF’i” olan CI Galaxy Ethereum ETF (ETHX) için başvuruda bulundu.

Bununla birlikte BTCX, Kanada’nın ilk BTC ETF’i olmayacak. Piyasaya çıktığı andan itibaren olumlu bir başlangıç yapan ve birkaç hafta içinde 400 milyon dolardan fazla işleme ev sahipliği yapan Purpose ETF’in onayı, kısa bir süre önce gerçekleşmişti.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.