Güney Kore polisinin Bithumb’a ikinci kez baskın yaptığı bildirildi

«
Bithumb'ın Yüzde 38'i Singapurlu Gruba Satıldı

Güney Kore polisinin Bithumb’a ikinci kez baskın yaptığı bildirildi

Güney Kore’deki en büyük kripto para borsası olan Bithumb’ın Seul’de daha fazla polis baskınıyla karşı karşıya olduğu bildiriliyor .Seul Büyükşehir Polis Teşkilatı, yerel yayın Seoul Shinmun’un bildirdiğine göre , 7 Eylül’de Bithumb’ın Gangnam Bölgesindeki karargahında ek arama ve el koyma kontrolleri gerçekleştirdi .

Bir polis yetkilisinin, en son soruşturmaların Bithumb Korea ve Bithumb Holdings yönetim kurulu başkanı Lee Jung-hoon aleyhindeki mevcut iddialarla ilgili ek kanıtlar sağlamayı amaçladığını söyledi.Yöneticinin BXA tokenini içeren büyük mali dolandırıcılıkla suçlandığı iddia ediliyor . Bithumb’ın yerel belirteci olarak tanıtılan BXA jetonu hiçbir zaman başlatılmadı veya listelenmedi. BXA jetonu teşvik sayesinde, Jung-hoon iddia bildirildiğine dair yüksek ölçekli dolandırıcılık karıştı neden 30 milyar won ($ 25 milyon) yatırımcı zararlarını.

En son polis baskınları, Seul polisinin bildirildiğine göre 2 Eylül’de Bithumb’ın ofisinde ilk soruşturmaları yürütmesinden kısa bir süre sonra gerçekleşti .

BXA ile ilgili araştırmaların yanı sıra, Bithumb, son zamanlarda 2017 veri ihlali olayının sonuçlarından da rahatsız oldu . Eylül 2020’nin başlarında, Seul Merkez Bölge Mahkemesindeki bir Yargıç , olaydan Bithumb’ın kısmen sorumlu olduğuna karar verdi .Raporlara rağmen, Güney Kore’nin en büyük borsası piyasadaki konumunu korumaya devam ediyor. Kripto alışverişidir hala dokuzuncu büyük kripto değişim dünya çapında kripto izleme aracı açıklanan verilere göre, Coin360 . Bildirilen günlük işlem hacmi , yayınlandığı sırada yaklaşık 250 milyon $ olup , son 24 saatte yaklaşık% 2,7 düşüş göstermiştir.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için ahmet@haberkoin.com adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *