Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,287.92
+24.78
Ethereum
$3,494.93
-4.46
Litecoin
$74.45
+0.17
DigitalCash
$24.39
+0.55
Monero
$164.01
+0.54
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.25
-0.29
Dogecoin
$0.12
-0

G7’den Kripto Para Düzenlemelerine Yönelik Kritik Açıklama!

0 395

G7’den Kripto Para Düzenlemelerine Yönelik Kritik Açıklama!

ABD Hazine Bakanlığı yetkililerinin sanal bir toplantı ardından yaptığı açıklamada G7; gelişmiş ekonomilerden maliye bakanları ve merkez bankacılarının, kripto para birimlerini düzenleme ihtiyacını güçlü bir şekilde desteklediklerini söyledi.Açıklamada finans yetkilileri, devam etmekte olan yerel ve uluslararası ekonomik tepkileri ve sağlam bir küresel iyileşme elde etme stratejilerini paylaştılar.

G7’den kripto para düzenlemelerine yönelik açıklama

ABD Hazine Bakanlığı, 7 Aralık tarihli bir basın açıklamasında G7 ülkelerinin maliye bakanlarının kripto para birimlerinin düzenlenmesi konusunda güçlü bir destek sunduğundan bahsetti: G7 genelinde düzenleme ihtiyacı konusunda güçlü bir destek var.

Bakanlar ve Valiler, Ekim ayında yayınlanan dijital ödemelerle ilgili G7 ortak bildirisine desteklerini yinelediler. Görevden ayrılacak olan ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin’in de dahil olduğu toplantıda, dijital varlıkların yasadışı kullanım durumlarını savuşturma konusuna değinildi.

Düzenleyici riskler

Kasım ayının sonlarında, Coinbase CEO’su Brian Armstrong, Mnuchin tarafından ele alınan bireysel kripto para birimi cüzdanlarına sıkı düzenleme getirilmesi ile ilgili söylentileri açıkladıktan sonra Bitcoin yüklü miktarda değer kaybetmişti.Mnuchin, kripto karşıtı açıklamaları nedeniyle kripto para birimi topluluğunda uzun süredir yer alan endişenin kaynağı oldu. Temmuz 2019’da yeni varlık sınıfının “çok, çok güçlü” düzenlemelerle “evcilleştirileceğini” açıkça belirtmişti.

Eski Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton tarafından kaleme alınan bir kitaba göre, ABD Başkanı Donald Trump tarafından kendisine Bitcoin’in üzerine gitmesi söylendi. Bu düşmanlık, partizan çizgisinin çok ötesine geçiyor.Yeni Hazine Bakanı olması beklenen eski Merkez Bankası başkanı Janet Yellen de Bitcoin hayranı değil. Bu arada, aşırı sol Demokrat Milletvekili Rashida Tlaib tarafından getirilen STABLE kanunu, federal kurumlar tarafından yeşil ışık yakılmayan stablecoin’lerin çıkarılmasını yasadışı hale getirmeyi amaçlıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.