«

Eski Bitmain CEO’su ASIC Teslimlerini Engelledi!

Bitmain Pekin ofisini fiziksel olarak ele geçiren kovulan CEO Micree Zhan, iddiaya göre kontrolü tekrar ele alıyor ve Bitmain ürünlerinin Shenzhen fabrikasından teslim edilmesini engelliyor.Çinli yayın BlockBeats’in kaynaklarına göre Zhan, çalışanların Bitmain müşterilerine ürün göndermesini yasakladı. Sebebi ise henüz bilinmiyor.Zhan, Bitmain’ın çin anakarasındaki ve resmi olarak Hong Kong’lu bir şirkete ait, Jihan Wu tarafından kontrol edilen kuruluşun yasal temsilcisi konumunu yeniden ele geçirmiş gibi gözüküyor.

Jihan Wu’nun yanıtı

Jihan Wu tarafı, 9 Haziran tarihli açıklamada durumun kontrol altında olduğunu söyledi. Kurucu ortak, durumu yasal kanallar yoluyla çözmek için çalıştıklarını belirtti.Açıklamanın geri kalanında çalışanlara tüm zararların Bitmain tarafından tazmin edileceğinin sözü verildi ve “Bitmain’i korumak için iş birliği” istendi.

Önceki olaylar

Zhan ve Wu arasındaki çekişme, Ekim 2019’da Wu’nun Bitmain’deki kontrolü eline alması ve Zhan’ı kovmasıyla başladı.Zhan, bunun yasa dışı bir yolla yapıldığını ileri sürdü ve şirkete geri dönmek için dava açtı.Durum, mayıs ayında Pekin’de şirketin resmi mührünü ele geçirmek için arbede çıktığı haberlerinin ardından Wu için daha da kötüleşti.Bitmain, mayıs ayı sonunda Zhan’ın işten çıkarıldığını doğrulayan bir açıklama yaptı fakat durumun sanıldığı kadar güvenli olmadığının işaretlerini verdi.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Melih Er Hakkında

avatar

Melih Er

Melih Er , üç senedir bir şirkette kripto para danışmanlığı yapmaktadır. Aktif olarak haberkoin.com'da editörlük görevinde bulunuyor . Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *