Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$50,765.94
-314.34
Ethereum
$2,925.58
-28.52
Litecoin
$69.37
+0.96
DigitalCash
$29.52
+0.26
Monero
$123.94
+1.2
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.37
-0.26
Dogecoin
$0.08
0

Elon Musk’ın Bitcoin yorumu çok konuşuluyor

0 494

Elon Musk’ın Bitcoin yorumu çok konuşuluyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, yakın bir zamanda Bitcoin (BTC) üzerine konuştuğu bir tweet dizisi yayınladı. Her şey, Bitcoin Billionaires yazarı Ben Mezrich’in gelecekte BTC ile ödeme almayı bir daha asla geri çevirmeyeceğini söylemesiyle başladı. Bu görüşe Musk da katıldığını belirtti. Ancak tartışma devam etti ve daha da ilginç bir hale geldi.

Musk’ın tweet’i pek çok yanıt alırken dikkatini çeken bir yorum Parallax Digital CEO’su Robert Breedlove’dan geldi. Breedlove, şunları söyledi:

“PARA, UZAY-ZAMAN BOYUNCA DEĞER TAŞIMAK İÇİN KULLANILAN BİR ARAÇTIR. ALTIN, ZAMAN İÇİNDE DEĞER TAŞIMAK İÇİN HARİKAYDI, ANCAK UZAY İÇİNDE DEĞİL. FİAT PARA BİRİMİ, DEĞERİ UZAYDA HAREKET ETTİRMEK İÇİN HARİKA, ANCAK ZAMAN AÇISINDAN DEĞİL. BTC, DEĞERİ HEM UZAY HEM DE ZAMANDA TAŞIMAK İÇİN OPTİMİZE EDİLDİ.”

Bu kısımda, Musk Breedlove’a karşı çıktı ve şu ifadeleri kullandı:

“PARA DEDİĞİMİZ ŞEY, SADECE İŞGÜCÜ TAHSİSİ İÇİN KULLANILAN BİR BİLGİ SİSTEMİDİR. ASLINDA ÖNEMLİ OLAN ŞEY MAL ÜRETMEK VE HİZMET SAĞLAMAKTIR. PARA BİRİMLERİNE BİLGİ TEORİSİ AÇISINDAN BAKMALIYIZ. HANGİSİ EN AZ MİKTARDA HATA VE GECİKME SUNUYORSA KAZANIR.”

Musk bu düşüncesini bir süredir dile getiriyordu. Ocak 2020’de Third Row Tesla Podcast’inde Bitcoin’in dark web’de yasa dışı ödemeler için bir miktar faydalı olduğunu, ancak geleceğin ana para birimi olmayacağını açıklamıştı.

“KRİPTONUN ETKİN BİR ŞEKİLDE NAKİT PARANIN YERİNE GEÇEBİLECEĞİNİ GÖRÜYORUM. ANCAK BİRİNCİL VERİ TABANININ YERİNİ ALACAĞINI DÜŞÜNMÜYORUM.”

Bitcoin bir ödeme mekanizması mı, değer deposu mu?

Kripto borsası Kraken’in başkanı Dan Held, geçen ay Bitcoin’e “dijital altın” demenin ne anlama geldiğini açıklamıştı. Enflasyondan uzakta değer depolayabilmenin çok daha büyük bir görev olduğunu açıklamadan önce, “Kahve işlemimi değişmez bir deftere kaydetmeme gerek yok. Kahve işlemimi sansürlemye çalışırlarsa umurumda değil. Yapsınlar, başka bir yol bulunur.” dedi.

Elon Musk’a da “Cerberus” isimli bir kullanıcı aşağı yukarı bunları söyledi:

“EVET; GECİKMESİ VE İŞLEM MALİYETLERİ VAR. ANCAK BİR DEĞER DEPOSU VE BÜYÜK DEĞERLERİN BİR AKTARIMI OLARAK KULLANILIRSA BÜYÜK ÖLÇÜDE ETKİLİDİR. PARA BİRİMLERİ ZATEN PARA BİRİMİ OLARAK ÇALIŞIR. BİTCOİN’İN ONLARI DEĞİŞTİRMESİNE GEREK YOKTUR. DAHA ZİYADE BTC, REZERV BANKALARININ ENFLASYONİST ÇILGINLIĞINI DÜZELTMEK İÇİN BİR YAMA OLARAK GÖRÜLEBİLİR.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.