Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$51,215.60
-292.34
Ethereum
$2,958.10
+25.27
Litecoin
$68.52
+0.13
DigitalCash
$29.27
-0.11
Monero
$122.96
-0.7
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$25.73
-0.07
Dogecoin
$0.08
0

Charlie Munge : Altın ve Bitcoin’ yatırım yapmayın!

3 566

Charlie Munge : Altın ve Bitcoin’ yatırım yapmayın!

Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı ve Warren Buffett’ın iş ortağı Charlie Munger’den bugün garip bir açıklama geldi. Yatırımcılar için şu tavsiyede bulundu: Bitcoin veya altın almayın.

Asla Altın Almadığım Gibi Asla Bitcoin de Almam

Munger konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

“Bitcoin’in dünya için bir değişim aracı haline geleceğini sanmıyorum. İyi bir değişim aracı olarak hizmet etmek için çok volatil. Gerçekten altının yapay bir ikamesi. Ve asla altın almadığım için asla Bitcoin de satın almam. Ayrıca başkalarının da benim uygulamalarımı takip etmesini tavsiye ederim.

Bu yanıt, bankacılık için en büyük tehdit olan bitcoin veya Apple Pay veya Square gibi dijital cüzdanlara yanıt olarak geldi.

Munger, “Düzgün yönetilen bir bankanın medeniyete büyük bir katkı sağladığını ve dünyanın merkez bankalarının kendi bankacılık sistemlerini ve kendi para kaynaklarını kontrol etmeyi sevdiğini düşünüyorum” diye ekledi.

Bitcoin’e Ret

Berkshire Hathaway’in başkan yardımcısı da bir yatırım olarak Bitcoin’i reddetti. “Bitcoin bana Oscar Wilde’ın tilki avı hakkında söylediklerini hatırlatıyor. Bunun tarifsizler tarafından yenilmezlerin peşinde koşmak olduğunu.” söyledi.Bitcoin’in 50.000 $’a veya Tesla’nın 1 trilyon $’lık piyasa değerine ulaşmasının daha çılgınca olup olmadığı sorulduğunda Munger, “Samuel Johnson’ın bir zamanlar benzer bir soru aldığında yaşadığı zorlukların aynısını yaşıyorum. Bir pire ve bir bit arasındaki öncelik sırasına karar verin. Ben de bu seçimler için aynı şekilde hissediyorum. Hangisinin daha kötü olduğunu bilmiyorum” diyor.Munger, “Bitcoin için Tesla’yı takip etmeyeceğiz” dedi.Onun yorumları piyasalarda Warren Buffett’ın Berkshire Hathaway hissedarlarına yazdığı ve Cumartesi günü yayınlanan mektubu sonrasında geldi.Buffett mektupta Amerika’ya karşı iddiaya girmemeyi söyledi:.

“Bazı ciddi kesintilere rağmen, ülkemizin ekonomik ilerlemesi nefes kesici oldu. Sarsılmaz sonucumuz: Asla Amerika’ya karşı bahis oynama.”

90 yaşındaki milyarder, düşük faiz oranlarının çekiciliğe zarar verdiğini söyleyerek tahviller hakkında da yorum yaptı.

“Tahvillere bugünlerde girmek doğru değil. Dünya çapında sabit gelirli yatırımcılar kasvetli bir gelecekle karşı karşıya.”

Bazı sosyal medya kullanıcıları bu yılki mektubu önemsiz olarak nitelendirdi. Salgına yeterince dikkat edilmediğine dikkat çekti. Bugün ülkeyi rahatsız eden daha tartışmalı sosyal sorunlara değinilmediğine dikkat çekti.

3 Yorumlar
  1. […] isimli şirketi satın alma, PayPal’ın kripto para birimlerine olan ilgisini gösteren bir dizi hareketin en sonuncusu.Ödeme işleme devi, 2020’nin […]

  2. […] Wonderful olarak da bilinen Kevin O’Leary, %3’lük bir yatırım ile Bitcoin kulübüne katıldı. Ayrıca temiz enerji kullanarak madencilere yatırım yapmayı planlıyor. […]

  3. […] de belirtti.MicroStrategy, 5 Mart 2021 itibariyle ortalama 24.119 dolardan aldığı 91.064 BTC’nin sahibi. Bu durum, toplam BTC yatırımlarının dolar olarak 2.196 milyar dolara eşit olduğu […]

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.