«
  1. Ana sayfa
  2. Coin Haberleri
  3. Btcturk Kullanıcı Verilerini Sızdırmış Olabilir mi?

Btcturk Kullanıcı Verilerini Sızdırmış Olabilir mi?

Btcturk

Btcturk ile ilgili iddaaların ardı arkası kesilmiyor. Btcturk geçtiğimiz hafta, kullanıcılarına kimliği belirsiz kişiler tarafından gönderilen e-postalar ile gündeme gelmişti.

Olayı ilk fark edenler yine Twitter’daki kripto fenomenleri oldu. Btcturk’ün konu hakkında açıklama yapması ve kullanıcıların uyarılması gerektiğini belirttiler. Nitekim Btcturk bu uyarılar çerçevesinde dakikalar içerisinde gerek site gerek ise sosyal hesapları aracılığıyla kullanıcılarına gerekli bilgilendirmeyi yaptı.

Btcturk tarafından yapılan hızlı bilgilendirme ile gönderilen e-postaların kendilerine ait olmadığını ve gönderilmiş bu e-postaların kesinlikle dikkate alınamaması gerektiği bildirildi. E-posta içeriğinde kullanıcılara, Btcturk tarafından atılmış gibi gösterilmiş ve kişilere yeni kripto para cüzdanlarınına ait bilgileri verildiği bilgilendirme e-postası gibi görünüyordu. Ancak burada kullanıcılara ait Btcturk cüzdanları yerine hackerlara ait cüzdanlar verilmiş ve Btcturk kullanıcılarının yeni gönderecekleri kripto paraları kendi hesapları yerine hackerların hesaplarına yönlendirmeyi hedeflemişlerdi.

Btcturk olaya hızlı bir şekilde müdahele etti kullanıcıları bilgilendirdi. Fakat kullanıcıların akıllarında ki soru bizlere ait kişisel veriler nasıl hackerların eline geçtiğiydi. Bu noktada kullanıcıların aklına 2 soru gelmekte “Btcturk kullanıcılarına ait kişisel verilerini çaldırmış olabilir miydi?” yada “Birileri tarafından gizlice satılmış olabilir mi?” Soruları Twitter’da dile getirilmeye başlanmıştı. Btcturk tarafından kullanıcılarının kişisel verilerinin nasıl kötü niyetli kişiler tarafından ele geçirildiği hakkında henüz hiçbir açıklama yapmadı.

Güncel kripto para haberleri, kripto para airdrop ve ico paylaşımları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : FacebookTelegramTwitter  İnstagram

Bir Cevap Yaz

Can Yaşa Hakkında

avatar

Can Yaşa

Kripto para sektöründe içerisinde 2 yıldan uzun süredir bulunan Can, sektörde edindiği bilgi, tecrübe ve deneyimlerini farklı insanlara aktarmak için Haber Koin'inin kuruculuğunu üstlenmiştir.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *