Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$66,243.14
-795.89
Ethereum
$3,554.11
+48.31
Litecoin
$78.86
-1
DigitalCash
$25.99
-0.54
Monero
$174.92
-0.64
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.40
-0.17
Dogecoin
$0.14
-0.01

JP Morgan Bitcoin İçin Tether Uyarısı Yaptı

0 358

JP Morgan Bitcoin İçin Tether Uyarısı Yaptı

JP Morgan analistleri, 146.000 dolarlık Bitcoin fiyatının bazı şartlara bağlı olacağını açıkladı. Bu bağlamda şartlar kurumsal destek ile Tether’e olan inanç şeklinde. Ayrıca analistler Bitcoin’in gerçek değerinin 25.000 $ olduğunu da vurguladılar.

Bitcoin İçin Gerçeğe Uygun değer

JP Morgan’ın tahminine göre Bitcoin’in gerçeğe uygun değeri 11.000 ila 25.000 dolar arasında yer alıyor.Stablecoin’e olan güven kaybı Bitcoin piyasalarında likidite krizine yol açacak. Bu nedenle banka, Tether’in hakimiyetinin piyasa için endişe verici bir sinyal ortaya koyuyor.JP Morgan’ın son Bitcoin raporu ilgin bir ayrıntıyı ortaya koyuyor. Şirketlerin %8 Bitcoin tahsisinde Tesla’yı takip etme ihtimalinin düşük olduğunu belirtiyor.

JP Morgan, Bitcoin’in Adil Değerini Buldu

Bitcoin, geçen yılın ikinci yarısından bu yana kurumsal yatırımda açıkça kazanan oldu. Bitcoin’in en büyük Trust fonu geçen yıl 4 milyar dolarlık toplam giriş elde etti. Diğer taraftan, en büyük altın ETF GLD’si 7 milyar dolarlık çıkış kaydetti.Alternatif” para birimi olarak altınla yapılan bu rekabetin önemli bir yanı daha var. Milenyum kuşağının zamanla yatırımcının daha önemli bir bileşeni olacağı kesin. Bu nedenle önümüzdeki yıllarda da altın ile rekabet devam edecek.

Bununla birlikte, yatırım bankasına göre, son fiyat hareketi çok fazla spekülatif balon oluşturdu.Altının risk sermayesiyle kıyaslandığında, JP Morgan, Bitcoin’in piyasa değerine 25.000 $’lık bir üst limit koyuyor.

Tether’e İnanç Kaybı Çökmeyi Tetikleyebilir

Rapor ayrıca Tether’in kripto piyasalarındaki hakimiyetiyle ilgili endişeleri de dile getirdi. Tether’in piyasa değeri, geçen yıl 4 milyar dolardan daha azdı. Bu sabah ise 33 milyar doları aştı.Hem yerli hem de yabancı yatırımcıların Tether’i kullanma istekliliği ile kabiliyetindeki kayıp, geleneksel piyasalarda çalışan bankaya benzer bir likidite krizine neden olabilir.

En büyük stablecoin, New York Adalet Bakanlığı’na karşı büyük bir dava ve rezervleriyle ilgili diğer endişelerle defalarca ilgi odağı oldu.JP Morgan’a göre Bitcoin’in piyasa değerinin alt sınırı şu anki üretim maliyeti olan 11.000 $ civarında.

Bitcoin’in Yatırım Portföylerindeki Yeri

Risk sinyallerine rağmen, çok uluslu banka, kripto para birimi yatırımına tamamen karşı değil.Son on yılda, kripto piyasaları geleneksel yatırımların çoğundan daha yüksek getiri sağladı. JP Morgan, kripto para birimlerinin “çok varlıklı bir Özsermaye ve FICC portföylerinin uzun vadeli verimliliğini, risk birimi başına uygun tarihsel getirileri veya Sharpe oranı nedeniyle artırmaya devam ettiğini” belirtiyor.

Banka, Bitcoin’e %8’lik bir nakit bakiyesi tahsisinin “daha fazla ana akım şirketler tarafından takip edilmesinin olası olmadığını” belirtti. Bir yatırım portföyünün yaklaşık %1’lik daha küçük bir payını tavsiye ediyorlar.Ayrıca banka, Bitcoin çevresindeki perakende faaliyetlerinde bir artış kaydetti. Yine de, onların görüşüne göre Bitcoin’in başarısı, “Bitcoin sahipliğinin önümüzdeki yıllarda daha kurumsal ve daha az perakende hale gelmesine bağlı.”Banka, sürdürülemez bir şekilde yoluna devam ederse Bitcoin’e ve kripto’nun uzun vadeli değerine zarar veren perakende ve vadeli işlemler piyasasındaki coşkudan endişe duyuyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.