«

Çin, Kripto Para Spekülasyonu Hakkında Uyardı .

Devlet medyası Çin’in blockchain teknolojisini benimsemesi gerektiğini fakat, Bitcoin (BTC) gibi kripto para birimleri ile ilgilenmemesi gerektiğin ileri sürdü.

Devlet gazetesi: “Mantıklı olmalıyız”

Reuters’ın 29 Ekim’deki haberine göre, yerel medya kaynağı People’s Daily, Pekin’in blockchain desteğinin kripto desteği olarak algılanmaması gerektiğini ileri sürdü. People’s Daily, Çin’in iktidar partisi Çin Komunist Partisi tarafından doğrudan yönetilen bir yayındır. Haber kaynağı, “Blockchain’e destek verildi fakat mantıklı olmalıyız.” diye belirtti ve şöyle devam etti:

“Blockchain teknolojisinin yükselişine, kripto paralar da eşlik etti fakat, blockchain teknolojisinde yenilik yapmamız, kripto ile de ilgileneceğimiz anlamına gelmiyor.”

Çin devlet başkanı Xi Jinping, geçtiğimiz günlerde ülkeyi dünyanın bir numaralı blockchain destekçisi yapacaklarını belirtmişti. Çin, birkaç gün sonra blockchain teknolojisi ile ilgili, ”kripto yasası” olarak adlandırılan ve Ocak ayında yürürlülüğe girmesi planlanan bir yasa geçirdi. Yorumcular bu olayın Bitcoin fiyatını etkilediğini ileri sürdü. Kripto Cuma günü, 7.400 dolardan 10.500 dolara fırladı. Kripto para alım satımı, Çin’de tamamen yasaklanmış durumda ve Xi, bu politikanın değiştirileceği yönünde bir açıklamada bulunmadı. Açıklamanın Bitcoin fiyatına etkisi ise devam ediyor. BTC/USD paritesi kazanımlarının yüzde 28’ini korudu.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *