Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$64,287.92
+24.78
Ethereum
$3,494.93
-4.46
Litecoin
$74.45
+0.17
DigitalCash
$24.39
+0.55
Monero
$164.01
+0.54
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$23.25
-0.29
Dogecoin
$0.12
-0

Bitcoin İçin Neler Bekleniyor? BTC Fiyatında Gelişmeler

0 385

Riskten korunma arayan tüketicileri gösteren bir veriye göre, artık Bitcoin için büyük bir gelecek var gibi duruyor. Bununla birlikte, kripto pazarında potansiyel risklere karşı artan bir koruma duygusu da göze çarpmakta. Bu arada, Bitcoin (BTC) fiyatı, düşüş piyasası koşullarına rağmen 19.000 dolar civarındaki seyrine devam ediyor.

Bitcoin vadeli işlemlerinde artış

Bitcoin vadeli işlemlerine açık ilgi şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinde. Bu, yatırımcıların durumları hakkında çok endişeli oldukları ve bu nedenle varlıklarını potansiyel risklere karşı korumak istedikleri anlamına geliyor. Kripto fenomeni Satoshi Stacker’a göre, söz konusu büyük ilgi, insanların büyük bir Bitcoin hareketine hazırlandığı anlamına gelebilir. Fenomenin konu hakkındaki sözleriyse şu şekilde oldu:

“Vadeli işlemlerde açık faiz tüm zamanların en yüksek seviyesine yaklaşıyor. Açık Faiz (OI), işlem gününün sonunda yatırımcılar tarafından tutulan vadeli işlem sözleşmelerinin sayısıdır. Bu, insanların büyük bir Bitcoin yolculuğuna hazırlandığı anlamına geliyor!”

Bu arada, BTC fiyatı hala 19.000 ile 20.000 dolar arasında seyrine devam ediyor. CoinMarketCap verilerine göre, yazı yazılırken BTC fiyatı son 24 saatte %1,49 artışla 19.225 dolar oldu. Bu arada, uzun vadeli yatırımcılar son zamanlarda kripto varlıklarını tasfiye etmeyi seçti. Crypto Quant’a göre, kısa vadeli sahipler Haziran ayından bu yana pozisyonlarında sağlam kaldılar. Ancak fiyatlarda düşüşe neden olanlar uzun vadeli sahipler oldu.

Öte yandan, hash oranının artması nedeniyle zorluk arttıkça madencilerin kârı da azalmakta. Kripto para birimlerinde hash oranı, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin işlemleri madenciliği ve işlemesi için kullandığı bilgi işlem gücü miktarıdır. Bitcoin hash oranı ise en yüksek seviyede, bu da ayı piyasası sırasında onu güçlü kılıyor.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.