Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$60,139.55
-1677.26
Ethereum
$2,940.86
-102.63
Litecoin
$77.06
-0.44
DigitalCash
$26.75
-0.17
Monero
$118.13
+2.22
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$24.99
-0.24
Dogecoin
$0.14
-0

Bakkt İlk 24 Saatte 71 Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmesi Yürütttü

0 536

Bakkt İlk 24 Saatte 71 Bitcoin Vadeli İşlem Sözleşmesi Yürüttü.

Intercontinental Exchange’in (ICE) platformu 22 Eylül’de açılmasının ardından ilk 24 saatte 71 Bitcoin (BTC) vadeli işlem sözleşmesi yürüttü.

ICE Bakkt’ın Bitcoin/USD vadeli işlemler sözleşmesi alım satımı tarihsel verilerine göre platform 71 Bitcoin tutarında işlem yürüttü. Bitcoin için kaydedilen en son satış fiyatı ise 9.875 dolar oldu.

Bitcoin (USD) aylık vadeli işlem sözleşmesi. Kaynak: ICE

Rakesh Upadhyay Cointelegraph için yaptığı bir analizde  açılmasına kayıtsız kalınmasının nedeninin muhtemelen Bitcoin’in bir süredir belirlik bir aralıkta seyretmesi, bu nedenIe kurumsal yatırımcıların pozisyon almak için bir acelesi olmaması olduğunu belirtti.

bakkt btc ile ilgili görsel sonucu

Bakkt’ın vadeli işlemler alım satımı için başlangıç kar sınırları

ICE platformun açılmasında birkaç gün önce sözleşmeler için geçici kar gereklilikleri belirledi. Aylık ve günlük vadeli işlem sözleşmeleri için başlangıç koruması 3.900 dolar olarak belirlenirken, iki sözleşme için de spekülatif başlangıç gerekliliği 4.290 dolar olarak belirlendi.$4,290.

Aylık ve günlük vadeli işlem sözleşmelerine ay içinde koruma oranı için yatırımlar 400 dolar ile bin dolar arası belirlenirken, spekülatif oran için 440 dolar ile bin 100 dolar arası belirlendi.

ABDli yasa düzenleyicilerinden onay almış türünün ilk örneği olan, yeni açılan platform ilk olarak geçtiğimiz yıl duyurulmuştu. ICE kurarak tüketicilerin, satıcıların ve kurumsal müşterilerin ”kusursuz bir küresel ağ” üzerinde dijital varlıkları alabileceği, satabileceği, saklayabileceği ve harcayabileceği entegre bir platform oluşturmak istedi.

Açılmasının ardından Bakkt CEO’su Kelly Loeffler kurumun ”güvenli ve denetimli bir altyapı” sağlarken aynı zamanda ”yeni dijital para teknolojilerinin ve finansal araçların yaygınlığı” için de çalıştığını belirtti.

Sektör oyuncularının Bakkt’in açılmasına tepkileri

Fundstrat Global Advisors’tan Thomas Lee Bitcoin ve kripto paraların ile daha iyi bir şöhrete sahip olacağını savunarak Bakkt’ın alana olumlu etkisi olacağını düşünen Bitcoin destekçilerinin arasına katıldı. Lee ”Bakkt’ın kurumların kriptoya olan güvenini iyileştirme potansiyeli konusunda oldukça olumlu düşünüyüorum.” diye belirtti.

Amerikan yatırımcı ve Morgan Creek Digital Assets kurucusu ortağı Anthony Pompliano Bitcoin’in nihayetinde her yatırımcının portföyüne gireceğini belirtti:

“Bunu çevreleyen altyapı ne kadar gelişirse gitmesi de o kadar zorlaşır […] Bitcoin’in artık sonsuza kadar aramızda olacağı bir noktadayız. Nihayetinde tüm yatırımcıların portföyüne girecek.”

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.