Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$69,287.24
+546.15
Ethereum
$3,787.11
+41.67
Litecoin
$84.81
-0.62
DigitalCash
$30.29
-0.4
Monero
$141.63
-0.21
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$31.93
+0.09
Dogecoin
$0.17
+0.01

Bitcoin Dolandırıcılığına Yeni Çözüm: Yüz Tanıma

0 403

Bitcoin Dolandırıcılığına Yeni Çözüm: Yüz Tanıma

Sanal para platformu Coincurve’ün başkan ve kurucu ortağı Rod Hsu, yüz tanımanın Twitter ve YouTube’u etkileyenler gibi Bitcoin (BTC) dolandırıcılıklarını gelecekte engelleyebileceğini söyledi.

Hsu,  Bitcoin’in geri alınamaz ve bir dereceye kadar anonim bir elektronik para biçimi olduğunu, anlayış eksikliğiyle birleşince bu faktörlerin kripto parayı dolandırıcılar için cazip kıldığını söyledi. Kripto paranın dolandırıcılıklar ile ilişkilendirilmesi ise yaygınlık kazanmasını engelleyebilir.

“Bu yapı nedeniyle insanlar dolandırıcılık ve Bitcoin’i eş anlamlı olarak görebilir. Bu tür dolandırıcılıklar ile ilgili farkındalığı artırarak ve Bitcoin konusunda eğitim sağlayarak bu algıyı yıkmayı umuyoruz.”

Yüz tanıma dolandırıcılığı zorlaştırabilir

Hsu, yüz tanımanın sahtesini üretmek zor olduğu için bunun Bitcoin dolandırıcılığını ortadan kaldırmada olası bir çözüm olduğuna inanıyor. Hsu, bu tür bir sistemin basit bir fotoğraftan çok daha ileri seviye olan biyometriğe dayandığını söyledi:

“Tüketicinin yalnızca kimliğini doğrulamadığı, aynı zamanda kişinin profilini farklı açılardan kontrol eden yüz tanıma şekilleri gördük. Bu da yüz tanıma sürecine zorluk ekliyor.”

Gizlilik yine de korunmalı

Coincurve kurucu ortağı, yüz tanıma gibi sistemlerin doğrulama süreçlerinde etik değerlere dikkat etmesi gerektiği konusunda uyardı:

“Yüz tanımayla ilgili rıza ve güvenlik değerlerine dikkat edilmeli. Kullanıcı verilerin nasıl saklandığı, paylaşıldığı, kullanıldığı ve erişildiğinden haberdar olmalı, rıza göstermeli ve bunların üzerinde kontrol sahibi olmalı. Güvenlik konusu ise verilerin nasıl saklandığı ve hangi güvenlik protokollerinin uygulandığıyla ilgili.”

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.