Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
Ethereum
Litecoin
DigitalCash
Monero
Nxt
Ethereum Classic
Dogecoin

Bitcoin Balinalarındaki Azalma Bu Çarpıcı Gerçeğe İşaret Ediyor

0 328

Bitcoin Balinalarındaki Azalma Bu Çarpıcı Gerçeğe İşaret Ediyor

Bitcoin fiyatı, bir hafta önce çıktığı yüksek seviyelerden yavaşça düşüyor. Şimdi yükseliş ivmesi düşüş belirtileri gösteriyor. Boğa piyasasının zirvesi bir süredir çoğu analist tarafından beklenmiyordu. Ancak BTC cüzdanlarında 1.000 veya daha fazla koin bakiyesi ile büyük bir azalma, bir ayı piyasasının beklediklerinden daha erken geleceğini gösteriyor olabilir.

İşte geçmiş tarihin bu tür balina davranışları hakkında söyledikleri ve önümüzdeki günlerde, haftalarda ve aylarda Bitcoin fiyat hareketleri için ne anlama gelebileceği.

Kaybolan Bitcoin Balinaları Örneği

Bitcoin arzı o kadar az ki talep arttığında fiyat katlanarak artıyor. Kripto para biriminin fiyatının artmasına neden olarak merkezi olmayan ağa daha fazla ilgi ve katılımcı çekiyor.

Bireysel yatırımcıların bile fiyat artışı üzerinde dramatik bir etkisi olabilir. Son zamanlarda şirketlerden ve kurumlardan alımların etkisi dramatiktir. Varlığın sabit kodlu blok ödülünün yarıya indirilmesi ve mevcut arzı düşürmesiyle birleştiğinde, bir boğa piyasası patlak verdi.

Bununla birlikte, her parabolik ilerlemenin zirvesinde, perakende katılımcıları ve hatta bazı kurumlar kâr almaya başlamadan çok önce, 1.000 BTC veya daha fazlasını tutan büyük balina cüzdanları hızla azalmaya başlar.

bitcoin bear market whales

Kripto sermaye danışmanı Timothy Peterson’a göre, tarihte bu büyüklükte veya daha büyük BTC cüzdanlarında en büyük düşüş yaşandı. Peki bu durum tam olarak ne anlama geliyor?

Son Gelişmenin Anlamı

Peterson, düşüşün 40 günlük dönemde tarihsel olarak en büyük olduğunu söylüyor ve 2014 ve 2018 ayı piyasalarını “hem mutlak hem de yüzde olarak” geride bırakıyor.

“Büyük adreslerdeki düşüş, Bitcoin’in fiyatının öngörülebilir gelecekte 25.000 $’a düşebileceği anlamına geliyor.”

Bu hedefin, kripto para biriminin BTC başına yaklaşık olarak 15.000 ila 33.000 ABD Doları arasında olan Metcalfe değeriyle “tutarlı” olduğunu iddia ediyor.

bitcoin retest

Bu boyutta 25.000 $’a kadar bir düzeltme, yaklaşık olarak %60 oranında bir geri çekilme anlamına gelecek.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.