Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$62,389.84
-326.16
Ethereum
$3,039.33
-28.99
Litecoin
$77.88
-0.41
DigitalCash
$27.62
+0.12
Monero
$121.65
+5.12
Nxt
$0.00
-0
Ethereum Classic
$25.73
+0.16
Dogecoin
$0.15
-0

Bitcoin, ABD ve Çin Ticaret Anlaşması Beklentisi Üzerine 4 Bin Doları Test Ediyor

0 366

ABD ve Çin arasında ticaret anlaşması beklentisi, kripto pazarlarını yükseltti. Kripto para platformlarındaki 19 kripto pazarı, yükselişe devam ediyor. Piyasa kapağında ilk 20 jetonun tümü yeşil ve Bitcoin (BTC) 4 bin doları test ediyor.

ABD ve Çin arasında ticaret anlaşması beklentisi var. Bu gelişme, ABD dolarını düşürürken, kripto para birimlerini yeşile çevirdi.

BTC 4 Bin Doları Zorluyor

Dün 3,908 $’a kadar hafif bir düşüş gören Bitcoin, yeni fiyat noktasına doğru büyümeye devam ediyor. Şu anda 3.978 $ olan BTC, son 24 saat içinde yüzde 4,4 oranında arttı. En büyük kripto para birimi, 17 Şubat’ta keskin bir yükseliş görmüştü. Dün, 10 Ocak’tan bu yana en yüksek fiyat noktası olan 3.973 $’a dokunarak, 4.000 $’a yaklaştı.

Kripto pazarı, ABD ve Çin arasında ticaret anlaşması ihtimali üzerine yeşile döndü!

Piyasa değerine göre ikinci büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH), yaklaşık yüzde 3,5 artarak, 150 dolara yaklaşıyor. Ethereum, 12 Şubat’tan bu yana haftalık yüzde 22’den fazla artış gösterdi. Altcoin, şu anda 148 $ seviyesinde işlem görüyor.

 

Piyasa değerine göre ikinci en üst seviye altcoin olan Ripple (XRP), yaklaşık yüzde 8,3 arttı ve son 7 günde yüzde 12 civarında bir büyüme gösterdi. Şu anda 0.340 $’dan işlem görüyor. Son zamanlarda, Umman’daki piyasa değerine göre ikinci en büyük banka olan BankDhofar, Hindistan’a yapılan sınır ötesi ödemelerde RippleNet teknolojisini kullanmaya başladı.

EOS (EOS), piyasa değeri ile dördüncü en yüksek kripto para birimi. Son 24 saat ve 7 günde en yüksek büyümeyi gördü. Günlük yüzde 15,7 ve haftalık yaklaşık yüzde 30,5’in üzerinde arttı. Yayın zamanında 3,70 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Toplam piyasa değeri, 8 Şubat’tan bu yana yaklaşık 120 milyar dolar civarında sıkışıp kaldıktan sonra 135 milyar dolara yükseldi. Günlük ticaret hacmi ivme kazanmaya devam etti ve şu anda 36 milyar dolardan 35 milyar dolara hafif bir düşüş görüldü.

ABD ve Çin Ticaret Anlaşması Tüm Piyasaları Etkiledi

Dün, Endonezya’nın emtia vadeli işlemleri düzenleyicisi, kripto ve dijital varlık vadeli işlem piyasalarının işletilmesi için yasal olarak bir çerçeve kabul etti. Resmi olarak piyasada birden fazla şirketin yasal olarak onay almasını ve Endonezya’da yasal olarak faaliyete geçmeden önce tescil başvurusunda bulunmasını talep etti.

Ayrıca 18 Şubat’ta, önde gelen Bitcoin boğa ve risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper, “5 yıl içinde kripto evrensel olarak yaygınlaşınca yalnızca suçluların fiat kullanacağını” açıkladı. Draper, Bitcoin’in ABD dolarından daha güvenli olduğunu ve BTC’den elde edilen nakit parayı, altın takasıyla karşılaştırdığını söyledi.

CNBC, ABD’de düzenlenen uzun “Başkanlık Günü” hafta sonunda, tüccarların ABD-Çin ticaret müzakerelerinin son turundan yeni veriler bekledikleri için hisse senetlerinin salı günü düşmeye devam ettiğini belirtti. CNBC tarafından elde edilen verilere göre, Dow Jones Industrial Average açıkta yaklaşık 20 puan düşerken, NASDAQ ve S&P 500 sabit kaldı.

Öte yandan, OPEC liderliğindeki arz indirimlerinin desteklenmesinin, ekonomik büyümenin yavaşlamasıyla ilgili endişeleri azaltması beklenirken, petrol salı günü neredeyse 67 $’a yükseldi.

ABD dolarının, ABD ve Çin’in ticaret anlaşması beklentisiyle zayıfladığı bildirilirken, altın fiyatları pazartesi günü, iki haftadan daha uzun bir sürede arttı. Palladyum 1,449 $’lık rekor seviyeye ulaştı. ABD altın vadeli işlemleri de bir önceki aya göre %0,3 artışla 1.326,1 $ oldu.

Güncel kripto para haberleri, kripto para airdrop ve ico paylaşımları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : FacebookTelegramTwitter

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.