Binance.US CEO’sundan Bitcoin Yorumu: “2017 Rallisi Gibi Değil”

«

Binance.US CEO’sundan Bitcoin Yorumu: “2017 Rallisi Gibi Değil”

Yahoo! Finance’in 18 Kasım’da gerçekleştirdiği bir röportaj sırasında Binance.US CEO’su Catherine Coley, Bitcoin ‘in Aralık 2017’den bu yana görülen en geniş rallisine esas olarak spot traderların hakim olduğunu söyledi. Sürekli vadeli işlem sözleşmelerinin fonlama primlerinin hala “nispeten düşük” olduğuna ve bir ay önceki ile aynı aralıkta kaldığına işaret etti.

Türev traderları hevesli değil

Fon oranları, hiç bitmeyen sözleşmeler sunan türev alım satım platformlarına özgüdür. Vadeli işlemler spottan daha yüksek işlem yaparsa, uzun pozisyon almış olan traderlar piyasanın kısa tarafını ödemek zorundadır (ve bunun tersi de geçerlidir). Bybt tarafından sağlanan verilere göre; Binance, OKEx, Huobi genelinde sekiz saatlik fonlama oranları sıfıra yakın ve hafif bir yükseliş hissine işaret ediyor.

U.today’de yer alan habere göre bu coşku eksikliği, türev piyasasının “aşırı ısınmaktan” uzak olduğu anlamına geliyor. Çok yüksek fonlama oranlarının ardından genellikle önemli bir düzeltme görülür.

Binance.US CEO’su: “2017’deki Bitcoin rallisi farklıydı”

Öncü kripto para birimi Bitcoin, bir geri çekilme görmeden önce 18.483 dolarlık yeni bir 2020 zirvesine ulaşmıştı. BTC, yazım sırasında 18.067 dolardan el değiştiriyor. Coley ayrıca, mevcut yükselişin “kripto paranın değeri konusunda gerçek kazanımlar” sağladığını iddia etti ve bunun 2017’de olmadığına işaret etti: “İlk defa, kongre üyelerinin Bitcoin’i anladığını görüyoruz. Bitcoin’i anlayan devasa makro yatırımcılar görüyoruz. Hatta kurumsal şirketlerin Bitcoin’i anlamanın da ötesine geçip bilançolarına eklediğini görüyoruz.”

Binance.US CEO’su Coley’e göre, Bitcoin yine de şöhretinin üzerinden kazanmıyor; sektör inşa etmeye ve gelişmeye devam ediyor.

Bir Cevap Yaz
Tepkiniz Ne Oldu?

Ahmet Uraz Hakkında

avatar

Ahmet Uraz

Ahmet Uraz , Ankara Üniversitesi son sınıf öğrencisidir. Uzun süredir kripto sektöründe bulunmaktadır. Haberkoin.com'un daimi editörlerindendir. Tüm soru ve önerileriniz için [email protected] adresine mail atabilirsiniz.

Bir Cevap Yaz

E-Posta adresiniz paylaşılmayacaktır. Doldurulması zorunlu alanlar işaretlenmiştir *