Türkiye'nin Coin Haberleri - Bitcoin Haber
Bitcoin
$70,729.29
+115.48
Ethereum
$3,520.91
-57.65
Litecoin
$97.64
+0.71
DigitalCash
$37.09
+0.07
Monero
$133.95
+1.05
Nxt
$0.00
0
Ethereum Classic
$33.55
-0.36
Dogecoin
$0.20
0

Algorand, Türkiye’de İlk Kez Vebitcoin’de Listelendi

0 491

Boston merkezli blockchain şirketi Algorand, Türkiye merkezli kripto para borsası Vebitcoin’de listelendi. Algorand’ın tokeni ALGO, Türk yatırımcılarla buluştu.

Vebitcoin ekibi, Algorand takas işlemlerini başlattı. Türkiye’de ilk kez Vebitcoin’de listelenen ALGo tokeni, Türkiye’deki kripto para yatırımcıları ile buluştu. Kirpto para, geçen yıl Binance’de; 9 Ağustos 2019 tarihinde de Coinbase Pro’da listelenmişti.

Türkiye’nin en önemli kripto para borsalarından biri olarak bilinen Vebitcoin de, Binance ve Coinbase Pro gibi büyük borsaların dikkatini çeken ALGO’yu listeledi. Vebitcoin, cüzdan yatırma ve çekme işlemlerine 9 Ağustos’ta başlanıldığını duyurmuştu. Market takas işlemlerinin 19 Ağustos Pazartesi günü saat 15.00’te başlayacağı duyuruldu.

Algorand Nedir?

Boston merkezli blockchain şirketi Algorand, 2017 yılında Silvio Micali tarafından kuruldu. İşletmelerin kullanımı için oluşturulan platform, dijital para birimi ve işlem platformu olarak hayata geçirildi.

Platformda açık kaynaklı yazılım kullanılıyor. Dünyadaki Blockchain teknolojisine katkı sağlamayı hedefleyen proje, sektördeki merkezsizlik, ölçeklenebilirlik ve güvenlik sorunlarını çözmeyi hedefliyor. Platformun tokeni ALGO, Proof of Stake (PoS) algoritmasıyla çalışıyor. Bu sebeple çok fazla elektrik tüketimi yapmıyor. Madencilikle ALGO tokeni üretebiliyor. Platform, geçtiğimiz ay 60 milyon dolarlık token satışı yapmıştı. Bu satışla Algo tokeninin pazar kapitalizasyonu 6 milyar dolara yaklaştı. Platform, pazar kapitalizasyonunu 24 milyar dolara çıkarmayı amaçlıyor.

Algorand hakkında bilgi için tıklayın!

Vebitcoin hakkında bilgi için tıklayın!

Güncel kripto para haberleri, kripto para airdrop ve ico paylaşımları için sosyal medya hesaplarımızı takip etmeyi unutmayın : FacebookTelegramTwitter

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.